Ako pestovať rýmovník

Je mnoho bylín, ktoré by sme mali pestovať pre ich pozitívne účinky. Jednou z nich je aj známy rýmovník, čo je bylinka, ktorá nie je nijako náročná, navyše pomáha pri prechladnutí či nádche. Ak ste dodnes liečili rámu s pomocou liečiv z lekárne, ktorá rovnako nezabrala tak rýchlo, ako mala, skúste to radšej prírodnou cestou a vyliečte nádchu s rýmovníkem. Ako sme spomenuli, nie je to nijako náročná bylina, navyše sa bude vynímať v každej modernej domácnosti. 

Vždyzelené izbové rastliny sú úplne ideálne do každej modernej domácnosti. Medzi aktuálne najväčšie hity patrí aj vysádzanie byliniek do kuchyne. Medzi bylinkami, ktoré si budete pestovať a ktoré vám budú tvoriť milý bytový doplnok, by mal byť aj rýmovník. 

Špecifické sú pre neho silné, dužinaté listy, ktoré sú porastené striebornými chĺpky. Má svoje silné aróma, ktoré pripomína zmes mäty, medovky a eukalyptu. 

Rýmovník a jeho využitie 

Okrem toho, že vám pomôže zahnať nádchu, má aj mnoho ďalších využití. Napríklad sa z neho varí čaj v čase, keď ste prechladnutí. Mimo to znižuje vysoký tlak a napomáha k zlepšeniu trávenia. Je skvelým doplnkom do domu každého astmatika, pretože uľahčuje dýchanie. 

Teraz však k tomu, ako rýmovník pestovať. Potrebuje veľa svetla ako každá iná bylinka, ale samozrejme ho nevystavujte na priame slnečné svetlo. Ideálne je umiestniť ho na okenný parapet, kedy okná máte potiahnutá žalúziami. Pozor si však dajte na vetranie. Prievan mu totiž nesvedčí a teplota v miestnosti pestovaní by nikdy nemala klesnúť pod dvanásť stupňov Celzia. 

Čo sa týka pestovania v zime, nevadí mu horúci vzduch. Nemusíte sa teda báť, že ho radiátor takzvane „uškvarí“. 

Pozor si dajte na zalievanie. Okrem prievanu neznáša preliatie. Zakaždým pri zalievaní najskôr skontrolujte hlinu, či je alebo nie je vlhká od minulého zalievanie. Ak áno, radšej sa zalievaním ešte pár dní počkajte. Rýmovník pri preliatí hnije.