Trpím alebo netrpím poruchou príjmu potravy? Sledujte niekoľko signálov

S poruchami príjmu potravy sa najmä v posledných rokoch stretávame pomerne bežne. Hlavne v poslednej dobe sa všetko točí okolo chudých slečien a štíhlosti, aj keď je pravdou, že módny priemysel dáva šancu aj bacuľkám, aby sa ukázalo, že štíhla postava nie je všetko. Lenže mnoho žien skrátka stále prahne po dokonalej postave, preto sa dnes a denne snaží nejesť alebo držať rôzne diéty, aby vysnívané figúry dosiahla. Kult štíhlosti alebo tiež prehnaná sebakontrola, ktorá vzniká z dôvodu túžby po dostatočnom sebavedomí a štíhlej postave, sú jedny z dôvodov, prečo dochádza k poruchám príjmu potravy.

Poruchami príjmu potravy sa myslia napríklad dve veľmi známe ochorenia, a to anorexia a bulímia. Zatiaľ čo niektorí poznajú choroby veľmi dôverne, iní sa s ochorením ešte nestretli. Pokiaľ máte pocit, že sa poruchy príjmu potravy týkajú aj vás, sledujte svoje telo a niekoľko signálov, ktoré na chorobu upozorňujú.

Signály, ktoré vás upozornia na poruchu príjmu potravy

Poruchy príjmu potravy sa týkajú tých, ktorí držia večne rôzne diéty. Tie nielen, že nepomáhajú pri chudnutí, zároveň telu a zdraviu všeobecne veľmi škodia.
Možno vás trápi porucha príjmu potravy, ak pociťujete vinu v spojení s jedlom. Ak sa viníte za každý zjedený kus torty alebo zmrzlinu, je niečo zle.
Poruchami príjmu potravy tiež veľmi často trápia ľudí, ktorí sú dôslednými extrémistami v stravovaní. Sú teda prísnymi vegánmi, vegetariánmi, frutariánmi a podobnými jedincami.
Trápi vás depresia alebo úzkosť a spojenie s jedlom? Mení sa vám v spojení s jedlom nálada? Možno sa porucha príjmu potravy týka aj vás.
Poruchy príjmu potravy veľmi často dostihnú aj jedincov, ktorí začínajú čoraz viac piť kávu, kolu alebo iné energetické drinky z dôvodu, že nemajú dostatok energie z jedla. Potrebujú energiu teda niekedy dodať.