15 tisíc dá z peňaženky každý fajčiar čo rok

Zlozvyky sú tu, aby sme sa líšili. S týmto výrokom iste bude súhlasiť každý z nás. Každý máme svoju zlú stránku, ktorú chtiac nechtiac ukazujeme svetu. U väčšiny ľudí sa jedná o neustále kontrolovanie toho, či sme zamkli alebo nie. Častokrát si nechávame dokonca prejsť hromadnú dopravu len preto, aby sme skontrolovali, či sme skutočne zamkli. Pocit, ktorý by sme totiž mali, keby sme nič neskontrolovali, by nás totiž dohnal k šialenstvu. 

Medzi obvyklejšie zlozvyky patrí závislosť na alkohole. Táto nepríjemná situácia je ale často naozaj dôvodom, prečo sa rodiny (hoci skôr šťastné) rozchádza. Ide o niečo, z čoho sa naozaj ťažko dostávame von, preto ak môžete, tak sa do súťaže s alkoholom nikdy nepúšťajte. Málokedy by ste vyšli ako víťazi. 

Čo sa týka ďalšieho zlozvyku, tak sa jedná predovšetkým o fajčení. Zlé je nielen fajčenie cigariet, ale aj tých ich elektronických verzií. Zdraviu škodlivé sú oba dva spôsoby, tak prečo sa púšťať na spoločnú cestu s témou dvoma vecami. Navyše nám veľkou mierou hrabú do peňazí, čo nie je vôbec dobre. Nedostatok peňazí potom vedie k zadlžovaniu sa a z kolobehu pôžičiek sa nejde len tak ľahko vymotať. 

Mnoho ľudí označuje fajčenia za luxusné zlozvyk. Asi si myslí, že si cigarety nemôžu dovoliť všetci občania Slovenskej republiky, ale ak je niekto závislý, peniaze si na túto nechutnost vždy nájde. Niekto tiež označuje tento jav za akýsi koníček. Lenže taká záľuba je vyjde naozaj draho. Počas jedného roka priemerne utratia fajčiari za svoje biele tyčinky približne pätnásť tisíc ročne, teda približne trinásť stoviek mesačne. Takéto zapálenie vás teda stojí jednu výplatu, čo je o polovicu viac, než sú ľudia ochotní minúť za alkohol. 

Našťastie, že sa aspoň zakázalo fajčenie v reštauráciách. Pri jedle je dym veľmi nepríjemný, a to vadí aj samotným fajčiarom. Od mája si teda tento zlozvyk budú musieť v pohostinstve odpustiť. Navyše sa opäť čaká ich zdražovanie. To prišlo už minulým rokom, kedy cigarety zdraželi zhruba o päť korún. Už teraz jedna krabička dosahuje skoro stokorunáky.