Aké doplnky patria do anglického štýlu bývania?

Každý si svoje bývanie môže zariadiť inak. V poslednej dobe je obrovským trendom zariaďovať si bývanie do neutrálnych odtieňov, ako je napríklad biela alebo sivá farba. Bohužiaľ sa v záplave šedej, bielej a čiernej farby zabúda na úplne iné štýly, ktoré môžu zdobiť váš dom. Napríklad sa zabúda na anglický štýl, ktorý bol predtým určený predovšetkým vidieku, ale teraz sa dostáva aj do mestských bytov a domov. K anglickému štýlu bývania patrí hneď niekoľko doplnkov. Ak sa teda rozhodnete zariadiť svoj dom do anglického bývanie, nižšie uvedené doplnky by vám nemali chýbať. 

Ak patríte k ľuďom, ktorí si svoj dom zariaďujú do anglického štýlu, prevládajú vo vašej domácnosti prírodné prvky. K tomuto štýlu bývania totiž patrí predovšetkým drevo, železo a tiež kameň. Všetko sa tu točí okolo tmavších prírodných odtieňov, ani sedacia súprava nesmie nijako vynikať. Súčasťou anglického bývanie sú predovšetkým krbové rímsy, ktoré sú zdobené mnohými doplnkami. Otázkou je, akými? 

Rodinná fotografie na krbovej rímse je súčasťou anglického štýlu 

Rodinné fotografie väčšinou zdobia každý dom. Väčšinou je to naša slobodné rozhodnutie dať si fotografiu na stôl či poličku, ale aj anglického štýlu bývania je to doslova povinnosť. Rodinná fotografie na krbovej rímse patrí k anglickému stlye bývanie rovnako ako soľ patrí k korení alebo že biela je kontrastom čiernej. 

Nad krbovú rímsu tiež patria veľké masívne zrkadlo, ktoré má masívne rámy. Vďaka takémuto zrkadlu bude miestnosť vyzerať ako zámocká komnata. 

Veľký dôraz klaďte na luster 

Dominantou celého izby, ktorá je zariadený do anglického štýlu bývania, by mal byť najmä luster. Luster môže byť svetlejších farieb, ale mal by byť tak veľký a masívne, aby si ho ľudia všimli na prvý pohľad. Práve luster je doplnok, bez ktorého sa anglickej bývania nezaobíde. 

Samozrejme myslite aj na závesy, ktoré by mali zdobiť každé okno v dome.