Aké hotelové izby patrí k najdrahším?

Plánujete už teraz svoju dovolenku a premýšľate nad tým, v akom izbe sa ubytujete, respektíve v akom hoteli si zariadite rezerváciu? Prečo si raz za dlhú dobu nedopriať luxus v podobe najdrahšieho hotelovej izby sveta? Takéto izby sú zážitkom samy o sebe, a tak von nebudete musieť ani nakuknúť. Za absolútne dokonalý zážitok si však budete musieť zaplatiť, a to pokojne aj dva milióny korún.

Človek si hovorí, že za ubytovanie utrácať zbytočne nebude, ale potom sa dozvie o luxusných hoteloch a fotky z hotela ho úplne učarujú, a tak sa rozhodne za hotel minúť. Mnohé izby v týchto luxusných hoteloch sú však tak drahé, že si ich nemôže dovoliť len tak niekto. Poďme si spomenúť najdrahší hotelové izby sveta, aby sme vedeli, či si ich dovoliť môžeme alebo nie.

Cez milión a pol za izbu

Koľko ste v minulosti minuli za hotelovú izbu? Pravdepodobne to nebolo viac ako niekoľko tisíc korún. Sú však izby, za ktoré utratíte aj viac ako milión a pol korún. Trebárs presne toľko miniete za izbu v luxusnom hoteli President Wilson, ktorý nájdete v Ženeve. Jedná sa o najdrahšie strešné hotelové apartmáne na svete, odkiaľ môžete sledovať okolo sa rozprestierajúci Alpy.

Aké osobnosti sa zapísali do knihy hostí?

Strešné apartmány v spomínanom hoteli toho majú naozaj veľa, čo ponúknuť. K dispozícii sú úchvatné mramorové kúpeľne, vírivka, tiež terasy, odkiaľ idú vidieť spomínané Alpy. Ak sa rozhodnete zaplatiť skoro dva milióny korún za izbu, a tým sa teda rozhodnete zapísať do knihy hostí, pridáte sa k osobnostiam, ako je Rihanna, Michael Douglas, Bill Gates alebo Richard Branson. Tí všetci totiž v tunajších apartmánoch strávili minimálne jednu noc.

Luxusných apartmánov pribúda

Možno ste zaznamenali, že rastie počet skutočne veľmi luxusných apartmánov. Dôvodom toho je fakt, že rastie aj počet miliardárov a milionárov všeobecne, a tým pádom rastie aj dopyt po luxuse. V súčasnej dobe už existuje ďaleko viac izieb, za ktoré sa platí dolárovej päťmiestne sumy, než tomu bolo v deväťdesiatych rokoch.