Aké miesta vidieť, keď prídete do Dubaja

Už dávno neplatí, že Dubaj je iba pre bohatých. Je už nejaký ten piatok pravdou, že Dubaj patrí k miestam, ktoré sa oplatí navštíviť, či už sa na vašom konte nachádzajú desaťtisíce alebo státisíce. Nájdu sa tu totiž miesta, kde sa môžu ubytovať tak tí, ktorí nemajú na rozdávanie, ako aj tí, ktorí na rozdávanie majú. Či už pochádzate z akejkoľvek spoločenskej triedy, pozrite sa hlavne na niekoľko miest, ktoré sa oplatí v Dubaji vidieť. Dubaj naozaj nie je iba o najvyššej budove sveta, aj keď tá by rozhodne nemala chýbať vo vašom dennom pláne.

Mešita Bastakia

Pri návšteve Dubaja si treba uvedomiť, že sa nachádzate v úplne inej kultúre. Preto sa o ňu zaujímajte, inde na svete s ňou len tak neprídete do kontaktu. Navštívte napríklad tunajšie chrámy, jednou z nich je mešita Bastakia, ktorá síce nie je tou najväčšou alebo najpompéznejšou stavbou, ale na druhú stranu patrí k najviac fotogenickým mešitám v celom Dubaji.

Mešita Bastakia je veľmi krásna, hoci je drobnejšia v porovnaní s ostatnými. Po architektonickej stránke je úplne dokonalá, navyše v jej okolí nájdete zvyšky hradieb mesta, ktoré sa datujú až do polovice devätnásteho storočia.

Dubajské akvárium

Pri návšteve Dubaja však nemusíte navštevovať iba architektonické skvosty. Môžete vyjsť v ústrety aj nevšedným zážitkom. Jedným z nich môže byť návšteva tunajšieho akvária a tiež podvodné zoologické záhrady. Nájdete tu vyše 140 druhov morských živočíchov, ktorí si našli svoje zázemie tu – v prízemnej časti nákupného centra Dubai Mall.

Každému jednotlivému návštevníkovi učaruje obrovská predná stena, ktorá je vyrobená z akrylu. Je dokonca (rovnako ako mnoho ďalšieho v Dubaji) zapísaná v Guinessovej knihe rekordov. Takú veľkú akrylovú stenu inde na svete nenájdete. Meria sedemdesiatpäť centimetrov, čo je až neuveriteľné!