Atraktívne Keňa. Ako je to tu s dopravou?

Premýšľate, že vyrazíte spoznať zase kúsok sveta? Odporúčame zamieriť do Kene, čo je krajina, ktorá sa stáva pre bežných turistov čím ďalej atraktívnejšia. V súčasnej dobe sa do Kene cestuje najmä za obľúbeným safari, avšak safari nie je to jediné, čo vás v krásnej Keni čaká. Istým lákadlom je samotná kultúra a tunajšie sviatky. Aj keď tu prevláda kresťanská viera, kultúra je tu zase úplne iná ako u nás. Rovnako iné je to tu s jedlom. Tunajšie pochutiny si zamilujete. Nezabudnite sa však dopredu naočkovať, predsa len je to africká krajina, kde sa tiež stretnete s hromadou chorôb. A rovnako si nezabudnite zistiť, ako je to tu s dopravou.

S očkovaním vám síce pomôcť nemôžeme, ale môžeme vám povedať, ako je to tu s dopravou.

Buďte opatrní, pravidlá sa tu nerešpektujú

Dopravu v Keni je možné charakterizovať jedným slovom, a síce zmätok. Keďže sa jedná o bývalú britskú kolóniu, jazdí sa tu zásadne vľavo. Je však nutné byť stále ostražití av pozore, pretože sa tu nerešpektujú ani základné pravidlá cestnej premávky. Ideálne by teda bolo, keby ste radšej jazdili tunajšou hromadnou dopravou, ktorá je krapet bezpečnejšia.

Využívajte autobusov, vlakov aj lietadiel

Aj keď sa môže zdať, že v Keni nie je doprava na vysokej úrovni, v tomto sa mýlime. Tu doprava funguje skutočne skvele! Využiť môžeme ako diaľkových autobusov, tak aj vlakov alebo lietadiel. Pri výbere autobusového dopravcu buďte opäť ostražití, nie každý dopravca je kvalitný a nie každý zaručuje kvalitné služby. Navyše len máloktorého je možné rezervovať online, čo je pre mnohých cestovateľov kľúčové.

Využiť však môžete aj tunajšiu kenskú železnicu. Pripravte sa však na to, že nikam neprídete včas, pretože pôjdete veľmi pomaly. Je však zážitok ísť trasu z Mombasy do Nairobi, čo je trasa asi najslávnejšia zo všetkých. Na túto trať sú určené modernejšie vlaky, v ktorých dostanete aj raňajky či večeru.