Bez lekárničky ani neštartujte. Či už ste na motorke alebo idete v aute

Život na cestách je pomerne čulý a každý účastník by mal byť maximálne opatrný. Realita je ale na hony vzdialená teórii a ideálnym predstavám. A tak by nikto, kto sa chce vydať na cestu, nemal oželieť lekárničku. Motorkára nevynímajúc.

Povinnosť sa neobchádza

Lekárnička na moto je malá, skladná a nesmierne dôležitá. Nemá zmysel vôbec diskutovať o tom, či ju v povinnej výbave nemôžete vynechať. Nie. V prvom rade by ste porušili nariadenie, na strane druhej je to spôsob, ako ochrániť seba aj ďalších účastníkov nehody. Môže sa stať čokoľvek a budete potrebovať pomoc. Nehľadiac na to, že neposkytnutie pomoci druhému človeku sa môže klasifikovať nielen ako priestupok, ale aj trestný čin. A pykali by ste dlho. Nikdy neviete, kedy sa vám lekárnička na moto bude hodiť. Nožnice, obväzy, náplasti, ovínadlá, spreje a množstvo ďalšieho. Nikto nechce myslieť na najhoršie, ale zatvárať oči pred realitou, ktorá na cestách nie je práve ružová, nemožno.

Je úplne jedno, či budete mať všetky nevyhnutnosti v textilnom púzdre alebo plastovom boxe a kam ju na motorke uložíte. Ale musíte ju mať. Väčšina motorkárov ju má schovanú pre všetky prípady na dobre dostupnom mieste pod sedlom vodiča alebo spolujazdca.

Ani finančnej náročnosti sa nemusíte báť. Zatiaľ čo lekárnička do auta stojí okolo tristo korún, niekedy aj viac, tá na motorku je o niečo chudobnejšia a bežne ju kúpite za polovicu. Obsahuje ale všetko, čo sa vám bude pri kolízii počas jazdy hodiť a nie je oproti automobilom v ničom oklamaná.

Všetko potrebné

Je jasné, že niektoré veci budete považovať za nadbytočné a naopak iné by ste pridali, ale tak, ako je to nastavené, to stačí.

  • izotermická fólia
  • gumové rukavice
  • nožnice
  • zabalený sterilný obväz
  • rýchloobväz na rany
  • náplasť na uchytenie obväzov

Pridajte si tam aj najdôležitejšie čísla na políciu, záchrannú službu a hasičov. Môžete byť pri nehode v šoku a informácie spísané na jednom mieste vám v núdzi pomôžu.