Cestovať možno i lacno. Stačí vedieť, do akých destinácií zamieriť

Čo patrí k vašim obľúbeným aktivitám? Možno patrí k vašim obľúbeným aktivitám cestovania, ktoré je obľúbené u mnohých ľudí. Zatiaľ čo niektorí cestujú naozaj radi a často, iní sa tejto aktivite vyhýbajú, pretože sa domnievajú, že je to drahá záležitosť. Pokiaľ si však vytipujete miesta, ktoré nie sú cenovo príliš drahé, razom bude cestovanie príjemnejšie aj pre vašu peňaženku. Pokiaľ si nemôžete teraz spomenúť ani na jedno miesto, kam by ste sa za hubičku pozreli alebo kde by ste neutratili desaťtisíce, prezradíme vám niekoľko takých tipov.

Hor sa do Mexika!

Pokiaľ vám smieme poradiť destináciu, kam síce letenky nie sú najlacnejšie, na druhú stranu kde to nie je potom nijako drahé, poradíme vám Mexiko, konkrétne veľmi živé mesto Oaxaca, ktoré je plné kultúry, jedla, tiež umenia a prehliadok či architektúry. Každý si tu príde na svoje, dokonca ani peňaženka tu nezaplače, pretože, ako už bolo spomenuté, to tu nie je nijako drahé. Pokiaľ sa tu budete nachádzať, nezabudnite Mexiko ochutnať.

Siem Reap ako ďalšie destinácie na našom zozname

Nepáči sa vám Mexiko? V tom prípade zvoľte niečo trochu iné, a to konkrétne Kambodžu. Aby sme však ešte boli konkrétnejší, odporúčame mesto Siem Reap, ktoré je dokonca zapísané na svetovom zozname UNESCO. Toto mesto je plné chrámov, vďaka čomu sa napokon dostalo na spomínaný zoznam. Zážitkom však samozrejme nebudú iba chrámy, ale aj trhy, na ktorých kúpite naozaj všetko – cez ovocie až po sušené ryby.

Do Vietnamu kvôli nízkym cenám

Za nízkymi cenami sa tiež môžete vydať do Vietnamu, konkrétne do mesta Da Nang, kde je neuveriteľne lacné predovšetkým taxi, vďaka čomu sa napokon môžete cítiť ako úplní milionári. Okrem iného tu zaplatíte naozaj hubičku aj za oblek na mieru, ktorý si môžete nechať ušiť práve tu a odviezť si ho domov ako suvenír.