Cestujete so psom? A spoznáte, keď mu nie je dobre?

Cestovanie so psom je jedno veľké tému. V súčasnej dobe má každý druhý Čech psieho štvornohého spoločníka, s ktorým chce cestovať, len nevie, ako to jeho pes bude znášať. Pri cestovaní so psom je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel, rovnako tak je nutné, aby ste vedeli rozoznať, či mu nie je zle. Ak budete vedieť rozoznať prvotné príznaky ukazujúce na jeho nevoľnosť, potom predídete nehodám a zbytočnému kriku.

Čo signalizuje to, že je psovi zle?

Existuje niekoľko príznakov, ktoré ukazujú, že psovi nie je práve dobre. Patrí k nim nadmerné slinenie alebo napríklad nepokoj a úzkosť. Tiež k príznakom ukazujúcim na nevoľnosť patrí zrýchlené plytké dýchanie alebo tiež nadávanie či tras. Pes tiež môže veľmi často prehĺtať a olizovať sa. A v konečnom dôsledku skrátka zvracia.

Ako zvládnuť cestu so psom

Tipov a rád, ako zvládnuť cestovanie so psom, nie je nikdy dosť. Ak chcete so svojím miláčikom cestovať, tipy by vám rozhodne mohli prísť vhod.

Tak po prvé psa zoznamujte s autom už od malička. Nie nadarmo sa hovorí, že starého psa novým kúskom nenaučíte. Pes si zamilujete cestovanie, pokiaľ bude mať cestovanie spojené s príjemným zážitkom.

Ak sa chystáte sa psom na vôbec prvú cestu, odporúčame ho nekŕmiť, aby ste granule nemali na sedadle vozidla. Neskôr sa odporúča psa kŕmiť hodinu či minimálne pol hodiny pred jazdou, aby stihol trochu vytráviť.

Aby jazda v automobile nebola pre psa nočnou morou, rozhodne v aute nefajčite a ani nepoužívajte výrazné vône, ktoré ho môžu znepokojiť. Ideálne bude, keď necháte do auta prúdiť čistý vzduch, nechajte teda pootvorené okienko.

Ak cestujete so psom, nesmiete zabúdať na pravidelné prestávky. Treba robiť prestávky častejšie, než je obvyklé či ako ste zvyknutí. So sebou vo vozidle majte ale vždy čerstvú vodu, tá musí byť psovi k dispozícii naozaj neustále.

Ak ste majiteľom psíka, ktorému býva nevoľno každú jazdu, a už si s tým neviete rady, navštívte svojho veterinára. Žijeme v modernej dobe, dnes už existujú liečivá, ktorá bola vyvinutá len a len pre cestovanie s psy a ktoré sú určené na nevoľnosť psov.