Čo by nemalo chýbať na záhrade pri dome?

Záhrada je pýchou domu, o tom niet pochýb. Ku každému rodinnému domčeku patrí aspoň menšia záhrada, kde sa budú môcť organizovať záhradné večierky, hoci len také, ktoré majú krátke trvanie. Záhrada však môže byť miestom, kde sa nielen bude schádzať partia priateľov, ale aj kde budete spoločne raňajkovať s rodinou, kde sa budú deti hrať alebo kde budete relaxovať. Predsa len aj záhrada je pokojným miestom, kde sa hlava môže zbaviť negatívnych myšlienok a všetkého, čo vás sužuje a trápi. Ponúka sa ale otázka, čo by na takej záhrade rozhodne nemalo chýbať.

Rozhodli ste sa zariadiť si záhradu tak, aby vám bola sympatická? Nesmiete na nej postrádať okrem vysadených záhonov aj niekoľko ďalších vecí. A my vám poradíme, čo na takej záhrade vybudovať alebo do čoho konkrétne investovať.

Máte na záhrade pergolu alebo altánok?

Mať na záhrade rozostavaný záhradný nábytok, to je síce skvelé, ale pred každým dažďom ho treba schovávať. Preto radšej investujte do pergoly alebo altánku, ktorý bude stáť na záhrade a bude zároveň ponúkať prístrešie záhradnému nábytku, ktorý trúchniví pri každom daždi a vlhkosti. Altánky alebo pergoly vám vybuduje každý schopný remeselník, dokonca domáci majstri si môžu taký altán postaviť aj svojpomocne.

Záhradné altány odporúčame skôr otvorené, predsa len nechcete, aby ste sa z neho nemohli kochať svojou záhradou.

Aj meditačná pyramída musí mať na záhrade svoje miesto

Vedľa vysadených záhonov najfarebnejšími kvetmi si svoje miesto nájde aj meditačná pyramída, ktorá je priestorom na meditáciu, čítanie alebo prípadne na odpočinok ako taký. Meditačné pyramídy nie sú v pravom slova zmysle liečivé pyramídy, ako mnohí ľudia tvrdia, ponúka úľavu skôr po psychickej stránke.

Je však dokázané, že aj po malej chvíľke, ktorú strávite v meditačných pyramídach, sa budete cítiť viac oddýchnutí, ako keby ste spali dlhé hodiny. A to stojí za vyskúšanie!