Čo nedarovať novorodeniatku

Tak a je to tu! Vašim priateľom sa narodilo bábätko. Už sa nemôžete dočkať, až ho uvidíte, ale trápi vás čo mu darovať? Ak máte vlastné deti, už v tom tak trochu viete chodiť, ale ak ich ešte nemáte, môže to byť pre vás španielska dedina. Preto je potrebné sa trochu informovať.

Ak sú to vaši naozaj blízki priatelia, nehanbite sa ich opýtať, čo pre bábätko potrebujú alebo čo ešte nestihli kúpiť. Vždy je lepšie keď sa na darčeku dohovoríte, než doniesť niečo, čo vlastne nie je vôbec potrebné, alebo to už majú doma.

Čo určite nenosiť

Keď budete hľadať darček pre novorodeniatko, určite sa vyhnite umelej výžive. Môžu to byť totiž vyhodené peniaze. Nikdy totiž neviete, ako bábätko bude na výživu reagovať, môže mať napríklad alergiu na nejakú zložku, čo výživa obsahuje. A väčšinou sú tak malé bábätká rovnako dojčené. Takže tento darček radšej vynechajte.

Ďalším zbytočným darčekom sa môžu stať cumlíky. Sú bábätká, ktorá proste cumlík nechcú, alebo ho mamičky odmietajú svojmu dieťaťu dávať. Môžu si tým totiž predísť možným neskorším problémom, ako dieťa od cumlíka odnaučiť.

Oblečenie, no to je ďalšia kapitola. Ak sa v deťoch vážne nevyznáte, nemusíte trafiť veľkosť a treba kúpite zrovna niečo, čo nepadne do oka rodičom bábätka.

Čo teda priniesť?

Lámete si hlavu, čo teda takému omrvinky priniesť, aby to bolo k úžitku a boli spokojní všetci? Je to jednoduché. Stavajte sa do nejakého obchodu s potrebami pre bábätká a nechajte si vystaviť poukážku. Toto rodičia vážne uznajú ako skvelý darček. Kúpou pre bábätko to, čo budú vážne potrebovať alebo budú vedieť, že z toho bude mať ich dieťa neskôr radosť.