Čo robiť pre krásnu pleť?

Pubertu máte už dávno za sebou, ale neustále vás trápi problematická pleť? Určite sme všetci aspoň raz riešili, že nám na tvári vyskočilo niekoľko nevzhľadných pupienkov. Niekoho tento problém potrápil iba v puberte, v tomto prípade si teda môžete gratulovať. A niekoho tieto pupienky trápi dodnes. Čo teda robiť pre krásnu pleť? Lez pupienkom predchádzať? Máme pre vás pár rád. 

Čo je základ? 

Základom pre hebkú a žiarivú pleť, bez problematických pupienkov je starostlivosť. Čím starostlivejšie sa o pleť budete starať, tým lepší a zdravší vzhľad bude mať. 

Je potrebné každý večer pleť starostlivo vyčistiť. K tomuto kroku zvoľte kvalitnú kozmetiku. Ak vás trápi akné, nie je chybou navštíviť kožného lekára, ten vám odporučí vhodnú kozmetiku pre tak veľmi problematickú pleť. 

Pre ženy platí pravidlo starostlivého odlíčenie. Potom je už postup ako pre mužov tak ženy rovnaký. Ak sa hrozíte, že vám to zaberie veľa času, ktorý vy nemáte, mýlite sa. Stačí vám len pár minút na viac. 

V sprche nestarajte len o čistotu tela, ale aj tváre a raz či dvakrát týždenne siahnite po peelingu. Každý deň by ste mali používať jemný čistiaci gél, ktorý vašu pleť zbaví nečistôt. Po tomto čistení vyčistite pleť vhodnou pleťovou vodou. Tu končí základné čistenie. 

Potom sú na rade pleťové masky, nebojte, tie sa nepoužívajú každý deň, ale aspoň raz týždenne treba si ju dopriať. Na trhu sa ponúka mnoho druhov, a preto si vyberte tú pravú priamo pre vás. 

Tiež je dôležité používať krémy, ak viete, že máte mastnú pleť, a krém z tohto dôvodu používať nechcete, robíte chybu. Zvoľte krém, ktorý nenecháva mastný filter, ale vašu pleť hĺbkovo vyživí.