Čo stojí za rannými nevoľnosťami? Neprikláňajte sa len na tehotenstvo

Keď ženu dostihnú ranné nevoľnosti, automaticky má tendenciu ju prisudzovať tehotenstvu. Lenže iný stav nie je jediným dôvodom zdravotných problémov, ktoré značne znepríjemňujú život nežnej časti populácie. Žalúdok na vode, ktorý sa objavuje hlavne ráno, k tomu pridané nechutenstvo totiž môžu byť symptómy mnohých iných problémov, s ktorými je ideálne zamieriť ihneď k lekárovi.

Na vine môže byť nedostatok tekutín

Strata telesných tekutín ráno môže mať na svedomí iba to, že sa napríklad v noci viac potíte vplyvom vysokých teplôt. Telo trpí nedostatkom tekutín a žiada po opätovnom doplnení. Aj keď hovoríme o akomsi paradoxe, telo takto naozaj uvažuje a môže na zdravotný problém poukázať napríklad tým, že človeka zmalátni a znepríjemnia mu nielen ráno nevoľnosťami či točením hlavy.

Tieto stavy sa môžu vyskytnúť najmä pri rýchlom posadení na posteli. Ráno, najmä v lete, si preto dávajte pozor na to, ako sa prebúdzate.

Výrazný pokles krvného cukru

Ranné nevoľnosti môžu byť spôsobené aj tým, že človeku výrazne poklesol krvný cukor. Keď vás k tomu ráno sprevádza pocit smädu, ďalej tiež neutíchajúci hlad, tehotenstvo to naozaj nebude. S týmto problémom sa stretávajú hlavne ľudia trpiaci bulímiou alebo anorexiou či inou podobnou poruchou.

Je tiež pravdou, že sa tento stav môže vyskytnúť aj u diabetikov. Kedy však vzniká skôr pri predávkovaní inzulínom alebo zmenou dávkovania liekov. Prípadne môže k výraznému poklesu cukru dôjsť v prípade, že sa nedodržiavajú odporúčané stravovacie návyky.

Zlý spánok alebo psychika?

Náš zdravotný stav je veľkou mierou ovplyvnený tým, ako sa cítime a ako spíme. Čo sa týka spánku, trávime ním až tretinu svojho života a dôvod je jednoduchý – telo sa potrebuje maximálne zregenerovať. Bolesti hlavy, únava, prípadne nadmerné potenie môže mať na svojich pleciach nekvalitný a nedostatočný spánok.

Alebo na druhej strane psychika, ktorá môže zlý spánok spôsobovať. Ak ste doslova zožieraní stresom, ranným nevoľnostiam ani nemožnosti zaspať sa nemôžete čudovať.