Kam za teplom? Na Kapverdy, do raja, ktorý je vám otvorený celý rok

Aj keď to vonku nevyzerá na čľapkanie sa v bazéne, na druhú stranu to vonku nevyzerá ani na pravú zimnú dovolenku s tonou snehu. Počasie si z nás skrátka robí srandu, našťastie na neho môžeme trochu vyzrieť, a to tak, že si zájdeme na dovolenku na miesto, kde je krásne po celý dlhý rok. Ak nechcete jazdiť niekam, ide si nie ste istí počasím, odporúčame vyraziť na Kapverdy, pretože práve tu je krásne po celý dlhý rok. Neveríte?

Samozrejme Kapverdy nie sú jediné miesto na svete, kde je krásne po celý dlhý rok. Ponúka sa napríklad aj Thajsko alebo Dubaj, ale to sú miesta, ktorá človeka skrátka jedného dňa omrzí. Ak chcete zažiť niečo iné, fantastického, niečo krásne, mali by ste zamieriť práve na Kapverdy. Práve tu sa totiž nájdu miesta, ktoré ešte nie sú turistami tak „Prefláknutý“.

Kapverdy ako najzápadnejší bod Afriky

Kapverdy sú naozaj krásne, človek by si ani nepovedal, že sa jedná o najzápadnejší bod Afriky. Ide o bývalú portugalskú kolóniu, aj preto má tento bod skôr portugalský než africký názov. Od roku 1975 sa však jedná o samostatnú republiku, ktorá zahŕňa rovno desať hlavných ostrovov.

Ostrovy sú vulkanického pôvodu, čo je znateľné na prvý pohľad. Aj keď väčšina vulkánov je neaktívnych, jeden je stále ešte aktívny. Naposledy vychrlil lávu pred šiestimi rokmi.

Za vulkánom i oceánom

Aj keď vulkán samozrejme budí rešpekt, je to jedno z hlavných lákadiel. Okrem počasie a vulkánu sa sem ľudia schádzajú za priezračným oceánom, ktorý lemuje biely piesok. Sú tu skvelé podmienky pre surfovanie, aj pre jazdu na štvorkolkách.

Ak sa tu budete nachádzať, odporúčame zamieriť aj k zátoke Buracona, čo je ukážka toho, akú má príroda silu. Práve toto miesto je miestom, kde sa stretáva vulkanická činnosť s okolitým oceánom. Keby ste sem išli aj stokrát, zakaždým by to bolo iné. Dôvodom toho sú neustále zmeny, ktoré v zátoke prebiehajú.