Koberčeky alebo radšej kožušiny?

Ak sledujete aktuálne trendy v oblasti bývania, určite ste si všimli taky toho, ako sa dostali do módy opäť kožušiny a koberčeky. Predtým sme mali zem buď potiahnutou kobercom, alebo linoleom, pričom u lina sme si dávali do obývacej izby nejaký väčší koberec, aby sme si lino nezničili. Teraz je jedno, či máme zem potiahnutou linoleom alebo kobercom, v každom prípade volíme buď koberčeky, alebo kožušiny, ktoré nám zdokonalia celkový vzhľad miestnosti.

Koberčeky zásadne nevolíme veľké, ale len menšie, aby nám nikdy nezahalila celú podlahu. Ide skutočne iba o doplnok do miestnosti, už dávno nie sú na zahrievanie, ale skôr len na okrasu.

Kam dať koberčeky?

Koberčeky sú najvhodnejšie samozrejme do kúpeľne – ale tam veľa ľudí má také tie gumové podložky. Koberčeky však vkusne pôsobí napríklad v spálni, keď ich dáme pred posteľ (nie vedľa postele, ale skutočne pred posteľ, kde mávajú v amerických filmoch drobné sedátko či mini komodu). V obývacej izbe dávame koberčeky klasicky k gauči – nemusíme ich dávať rovno, môžeme ich aj položiť šikmo. Samozrejme je nemusíme pokladať pod stoly, ale môžeme ich položiť z boku gauča – všetko je na našej fantázii.

Kam dať kožušiny?

Kožušiny sú trochu populárnejšie. Väčšinou si ich ľudia pokladajú vedľa postele, aby po dlhej, PROSPAN noci šliapli skutočne do mäkkého a teplého. Je to na vstávanie to najlepšie, tým si môžete byť istí. Avšak kožušiny sa nemusí dávať len vedľa postele, ale často sa pokladajú napríklad cez gauč. Pokiaľ máte typicky čierny gauč a túžite ho niečím presvetliť, nemusíte ho presvetľovať len svetlejšími vankúši, ale cez operadlo prehoďte peknú, bielu kožušinu.

Tiež sa kožušina pokladá ledabolo ku gauči. Je nutné podotknúť, že kožušiny sa dnes kupujú prevažne umelé! Nie zo zvierat. Dnes sa dajú zohnať snáď v každom obchode s nábytkom či bytovými doplnkami.