Konkurent Superbu je opäť na scéne

Ako sa zdá, Slovenská republika je veľmi obľúbená, čo sa závodných áut týka, pretože taká auta, ktorá k nám putujú teraz, o tých sme si tu v posledných rokoch mohli nechať len zdať. Navyše k nám mieri opäť konkurent Superbu, čo znamená, že by mali zbystriť práve jeho majitelia. Možno sa rozhodnú osedlať nového koňa. 

Nová generácia insígnie je na slovenskom trhu 

Opel sa nám dlho neukázal s žiadnou super novinkou. To však bolo asi akési ticho pred búrkou, pretože teraz sa zase prejavil! Začal totiž na českom automobilovom trhu ponúkať novú generáciu modelu strednej triedy – insígnie. Zvyčajne sa jedná o ponuku dvoch verzií, a to liftback a kombi. Ak by ste predsa len chceli naraz presedlať na iné kone, a to práve na konkurenta Superbu, vytiahnite z vrecka zhruba šesťsto tisíc korún. 

Ponuku však budete mať veľkú, o to nemusíte mať strach. Ide totiž o šesť ponúkaných motorizácií, ktoré sú spojené so šesťstupňovou radenou prevodovkou alebo s osemstupňovým automatom. Či už si však zvolíte čokoľvek, urobíte jednoznačne dobre. Benzínová aj naftové verzia má pohon všetkých štyroch kolies, iné sú poháňané prednou nápravou. Základom vozidiel je tisícpäťstovka s výkonom sto štyridsiatich koní, čo nie je naozaj zlé. Ak by ste si na ňu predsa len brúsili zuby, musíte si počkať do mája, čo je naozaj za chvíľku. To je totiž mesiac, kedy bude tento konkurent superbu plne k mání.