Lacné potraviny, ktoré sú vhodné pre detox obličiek

Raz za čas ľudské orgány potrebujú takzvaný detox, inými slovami úľavu od toho, s rím sa bežne stretávajú. Keďže žiadny človek nie je svätý a každý z nás si občas dá na obed hamburger alebo k večeri pridá pohárik tvrdého alkoholu, je potrebné telesným orgánom dopriať chvíľku odpočinku, a to práve formou detoxe, kedy si odpustíme celý rad vecí a kedy zaradíme do jedálnička naopak potraviny , ktoré nám môžu uľaviť, respektíve ktoré môžu uľaviť orgánom a ktoré nie sú pre orgány nič ťažko stráviteľného. Nemusíte sa báť toho, že v prípade detoxe budete musieť minúť tisíce za superpotraviny, naopak potraviny, ktoré sú vhodné napríklad pri detoxe obličiek, sú pomerne lacné.

Väčšina ľudí podstupuje detox čriev, lenže aj obličky potrebujú uľaviť a potrebujú podporiť. Pokiaľ chcete obličky prečistiť a odstrániť z tela nečistoty a škodliviny, ktoré im škodí, odporúčame do jedálnička zakomponovať v čase detoxe aj nižšie uvedené potraviny, ktoré sú lacné, nezruinujú vás.

zeler

O zeleru sa vie, že má takzvané duretické vlastnosti, teda že prispieva k vypaľovanie toxínov z tela. Keď si každý deň naordinujete šťavu z zeleru, normalizuje sa vám cholesterol v tele, tiež budete bojovať proti zápalom a podporíte činnosť obličiek.

jablká

Jabĺčka sú unikátne potravina, ktorá sa pokojne dá nazývať superpotraviny. Jedná sa o veľmi šťavnaté ovocie, ktoré podporuje funkciu obličiek. Okrem toho tiež pomáha pri dodržiavaní pitného režimu, veď sa v ňom nachádza toľko vody! A samozrejme tiež vitamínov.

brusnice

Ďalšie potravinou podporujúce funkciu obličiek a nestojící mnoho sú brusnice. Brusnice uľavujú napríklad od zápalu močového mechúra, navyše sú ochranou pred rakovinou, tiež dokážu posilniť zubnú sklovinu. Navyše zlepšujú obranyschopnosť človeka, tiež obličky prečisťujú, nielen ich podporujú v ich fungovania.