Lamborghini zamierilo do Česka a je zase drahšia

U rady automobiliek sa toho veľa deje. Automobilový nadšenci určite vedia o každej udalosti, ktorá sa vo svete automobilov stane, preto im pravdepodobne ani neuniklo nové Lamborghini Aventador S, ktoré zamierilo do Českej republiky. Takých unikátov k nám však nemieri každý deň, preto si tohto vozidla rozhodne všimli aj tí, ktorí tento svet automobilov práve dvakrát nesledujú. Sú však jednoznačne nadšení, pretože tento nový automobil je úplne úžasný.

Jedinou vadou u týchto vozidiel tejto značky je, že sú zvyčajne hrozne drahé. Ale to sa u takých vozidiel dá naozaj predvídať. Lenže oproti minulosti nový automobil od tejto automobilky značke zdražel. Tým možno odradil, ale na druhú stranu tiež prilákal rad záujemcov, ktorí by boli ochotní dať hotový majland za tak unikátny kúsok. Nové Lamborghini Aventador S sa v Českej republike ukázalo ako prvý a je to výrazne omladené prevedenie pôvodného modelu. Pôvodný model by na trh uvedený zhruba pred šiestimi rokmi a jeho cena bola v prepočte zhruba nejakých šesť a pol milióna korún. Teraz však musíte počítať s minimálne miliónom hore. Jeho cena naozaj rapídne stúpla.

Milión sem, milión tam

Ak by ste si však aj v minulých rokoch mohli dovoliť taký kúsok, jeden milión navyše vás iste nerozhodí. Konkrétne za túto novinku dáte sedem miliónov a päťsto sedemdesiat tisíc korún. Zatiaľ sa tento kúsok vyskytuje iba na pražskom Smíchove, teda obdivovať ho môžete práve tam. Ak sa pýtate, ako spoznáte taký omladenie model, tak sa odlišuje podľa predného nárazníka a inak tvarovaného zadného krídla. Zlepšil sa aj prítlak a tiež difúzor. Zadná náprava je lepšie a novo riaditeľná a zvýšila sa tiež ovládateľnosť celého vozidla, a to aj počas pomalej či rýchlej jazdy.

Nová je tiež výfuková súprava a pod kapotou nájdeme skoro sedemsto päťdesiat koní. Pod kapotová sa však udialo omnoho viac zmien. To však spoznajú predovšetkým skúsení pretekári, ktorí si toto vozidlo prídu osobne omak.