Montáž kovových regálov zvládnete aj bez hodinového manžela

Potrebujete prehľadne uskladniť zeleninu v pivnici alebo si len usporiadať veci v kôlni alebo v garáži? V každom prípade budú tým najlepším pomocníkom kovové regály, ktoré sú nielen odolné, ale aj sú veľmi pevné. V porovnaní s plastovými regálmi sa pýši o niečo dlhšou životnosťou, čo je pre vás, pravdepodobne, ten rozhodujúci fakt. Mimochodom, ich montáž je tak jednoduchá, že sa zaobídete aj bez prítomnosti hodinového manžela.

Nemusíte mať žiadne špeciálne znalosti alebo školu na montovanie kovových regálov. Ak si tohto. pomocníka zaobstaráte domov, jeho montáž zvládnete aj bez hodinového manžela, tým si môžete byť istí.

Bezpečnosť na prvom mieste

Aj keď nehovoríme o žiadnom zložitom procese alebo činnosti, pri ktorej si budete lámať hlavu, napriek tomu pamätajte na bezpečnosť. Riziká sa vyskytujú aj pri umývaní riadu a ani v prípade montáže kovových regálov tomu nie je inak. Preto si navlečte ochranné rukavice a vybavte sa potrebným náradím, bez čoho to nepôjde.

Vyvarujte sa najčastejším chybám

Kovové regály sú obľúbené nielen v domácnostiach, kam sa inštalujú do pivníc, špajz alebo regály do garáží, ale tiež sú obľúbeným prvkom v spoločnostiach alebo supermarketoch. Aby ste sa však vyvarovali následkom v podobe zrútenej konštrukcie a všetkého, čo na nej bolo, je dobré sa pri montáži tohto pomocníka vyvarovať niekoľkým základným chybám. Ak sa im vyvarujete, nebudete sa musieť stretávať s kolísaním alebo ďalšími nepríjemnosťami.

Zo všetkého najskôr si regál ukotvite. Neukotvené regály majú bohužiaľ tendenciu strácať svoju stabilitu, čo môže viesť k ich poškodeniu. Ďalej si správne otočte nosník a správne položte police, aby ste sa vyvarovali ich skĺznutiu do priestoru.

Čo je tiež dôležité, tak priťahovanie a doťahovanie skrutiek. Nepristupujte k tomu laxne, nech sa vám kovový regál nerozpadne ako domček z kariet. Samozrejme k tomu nepristupujte ani s levou silou, aby ste nezničili jednotlivé komponenty výrobku.