O koľkej čo jesť, aby sme zbytočne „nekynuli“?

V súčasnej dobe dbáme hlavne na to, aby sme zbytočne nepriberali. Na každom rohu nás láka rýchle občerstvenie, ale my sa mu snažíme odolávať, pretože nechceme kilá navyše. Pokiaľ patríte k tým ľuďom, ktorí si chcú udržať svoju váhu a ktorí chcú zostať stále fit, nemali by ste ísť len zdravo, nemali by ste iba dostatočne piť, ale tiež by ste mali vedieť, kedy čo máte jesť. Či už totiž jete akokoľvek zdravo, aj tak môžete „kysnúť“, pretože jete vtedy, keď sa to neprináleží.

Hovorí sa, že sme to, čo jeme. Lenže treba spomenúť, že sme to, kedy jeme. Poďme si povedať, v aké hodiny by sme mali čo jesť, aby sme zbytočne nepriberali.

Od troch do šiestej ráno

V tejto dobe väčšina z nás spí, ale sú tu medzi nami jedinci, ktorí v tejto dobe vstávajú do práce. Do šiestich hodín by ste sa však mali vyhnúť akémukoľvek jedlu. V tejto dobe, počas týchto troch hodín produkuje naše telo najviac hormónov, ktoré ukladajú tuk. Radšej by sme teda v tejto dobe nemali jesť nič.

Od šiestich do ôsmej ráno

Počas nasledujúcich dvoch hodín by sme mali veľa piť – najvhodnejšie je si dopriať teplú vodu s citrónom, ktorá nám pomôže hneď z rána odbúrať tuky a ktorá nás hneď z rána detoxikuje. Okrem toho by ste práve v tomto čase mali začať cvičiť – aspoň drobné aeróbne cvičenie, pretože práve v týchto dvoch hodinách najlepšie spaľujeme tuky.

Od ôsmej do desiatej ráno

V tejto dobe by sme mali raňajkovať. V tejto dobe totiž najlepšie spaľujeme sacharidy, teda si pokojne môžeme dopriať tyčinky alebo aj nejaké to sladké. Bezprostredne ho totiž spálime vo veľmi krátkom čase.

Do jednej hodiny popoludní

Do jednej hodiny popoludní si bez výčitiek doprajte ovocie, ktoré vám dodá potrebné množstvo vitamínov pre váš deň.

Kedy by malo byť posledné jedlo?

Posledné jedlo by ste si mali dopriať medzi šiestou až deviatou hodinou, kedy budete jesť hlavne bielkoviny a zeleninu. Neskôr už by ste nemali konzumovať nič – žiadny alkohol, kávu, ale ani cukry či iné potraviny.