Obliekate sa na pohovor? Prezradíme, na čo si dať pozor

V čase nízkej nezamestnanosti sa mnohí ľudia snažia preraziť na pozície, na ktoré by sa za normálnych okolností nemali šancu dostať. Keďže sú však firmy tak zúfalé, sú ochotné ponúknuť pracovnú pozíciu aj takým ľuďom, ktorí nemajú skúsenosti v odbore. Ako sme spomenuli, ľudia toho využívajú a chodia na pohovory takmer denne. Ak sa radíte k nim, je dobré vedieť, ako sa obliecť, aby ste zaujali. Predsa len šaty robia človeka a oblečenie sa veľkou mierou podieľa na tom, aký si o vás urobí človek obrázok. Nepodceňujte preto prípravu a dbajte na niekoľko zásad, ktoré nemožno porušiť. 

Než sa vrhneme na konkrétne módne prehrešky a prešľapy, ktorých sa najčastejšie dopúšťame, je potrebné si povedať aj niekoľko hlavných zásad, ktoré sa na pohovor viažu. Napríklad žiadny uchádzač by nemal mať mastnú, neumytou hlavu alebo naopak nepekne upravenú hlavu, ktorá budí nepríjemný dojem. Rovnako tak sa nesmie na pohovor prísť zapáchajúce, je lepšie použiť deodorant tesne pred vstupom do miestnosti. Aj vôňa robí svoje. Nezabudnite na milý úsmev. Ak nie sú vaše zuby v skvelej kondícii, dajte si pozor na to, aby ste ich ukazovali čo najmenej. 

A teraz už k samotným módnym pravidlám. 

Pod biele oblečenie nepatrí tmavé spodné prádlo 

Najčastejšie ženy sa dopúšťa obrovskej chyby, ktorou je, že pod biele oblečenie dávajú tmavé spodnú bielizeň. Či už majú blúzky biele a ľahko priesvitné, alebo sú majiteľkami a nositeľkami bielych, ľahko priesvitných džínsov, je potrebné, aby si pod ne dali spodnú bielizeň rovnakej farby, ktoré nebije ľuďom do očí a ktorého si človek na prvý pohľad ani nevšimne. V opačnom prípade sa za tento módny prešľap strhávajú na pohovore body dole. 

Pozor na výstrihy a dĺžky sukní 

Mnohé ženy vsádza na ženskosť, s ktorou chcú oslniť budúceho šéfa. Lenže máloktorá žena počíta s tým, že potencionálnym šéfom môžu byť ženy, ktoré ženskosť skutočne neocení. Neriskujte a radšej voľte decentný dekolt, ktorý nebude pôsobiť vyzývavo. Čo sa týka dĺžky sukní, aj na tú si dajte pozor. Sukne, ktoré nesiahajú aspoň ku kolenám, nie sú vhodné.