Podľa čoho vybrať skutočne kvalitné tričko?

Kúpiť si kúsok oblečenia dnes nie je práve ľahké. Ponuka obchodov je totiž rozmanitá a veľmi široká a človek sa v ponúkanom množstve skutočne nemôže vyznať. Najmä, ak prahne iba po kvalitnom kúsku a nemá záujem o nekvalitný výrobok, ktorý by vydržal sotva dve vyprania. Ak sa s podobným problémom stretávate, prezradíme vám, ako napríklad kvalitné tričko spoznať.

Spoznajte gramáž

Pri výbere kvalitného trička zohráva úlohu niekoľko faktorov. Predovšetkým ročné obdobie, v ktorom chcete tričko nosiť. Áno, je rozdiel, či si tričko oblečiete na jar, v lete alebo na zimu. Okrem toho spoznajte gramáž. Tu bohužiaľ mnoho ľudí do úvahy naozaj neberie. Veľa ľudí si totiž nevie predstaviť, čo to gramáž vlastne je.

Ide o hmotnosť daného textilu prepočítanú na meter štvorcový. V praxi platí, že čím je gramáž nižšia, tým je tričko priesvitnejšie, a teda aj menej kvalitné. Pri veľkej gramáži je tričko pevné a pekne drží tvar.

Z Akého materiálu je tričko vyrobené?

Veľkú rolu hrá samozrejme aj materiál, z ktorého je tričko vyrobené. Dnes rozlišujeme prírodné a umelé vlákna, z ktorých je pomyselnou trefou do čierneho samozrejme tá prírodná alternatíva. Bohužiaľ sa napríklad do takej bavlny pridáva aj elastan, ktorý jej hodnotu značne znehodnocuje.

Hojne sa stretnete aj s polyesterom, čo je synteticky vyrobené vlákno, ktoré je veľmi podobné hodvábu. Pýši sa tým, že málo saje a že naopak veľmi rýchlo schne.

Rozmery sú kľúčové

Aby ste tričko naozaj nosili, musí vám dokonale padnúť. Aj to je jeden z faktorov poukazujúcich na kvalitu. Nikdy sa však nespoliehajte na vašu veľkosť. Každá značka zastáva vo veľkostiach trochu iný názor, preto pokiaľ vám veľkosť S padne pri jednej značke, pri druhej vám nutne padnúť nemusí.

V ideálnom prípade dobre merajte. Majte na pamäti svoje rozmery, konkrétne dĺžku a šírku cez prsia a s týmito údajmi zamierte do obchodov.