Prečo neinvestovať do luxusných značiek?

Investovať do luxusných značiek, to je niečo, čo robia ľudia, ktorí nevedia, čo s peniazmi. Ľudia, ktorí moc dobre poznajú hodnotu peňazí, by za luxusné oblečenie ešte luxusnejších značiek rozhodne neutrácali svoje ťažko zarobené peniaze. Samozrejme sa nájdu ľudia, ktorí zarábajú práve preto, aby si mohli takéto veci dovoliť. Pravdou ale je, že ak si kúpite jednu drahú vec, nebudete si môcť kúpiť x lacnejších vecí, ktoré sú mnohokrát ďaleko krajšie. To však nie je jediný dôvod, prečo by ste nemali do luxusných značiek investovať. 

Ak ste niekedy zatúžili po značke, ktorá bola v trochu inej cenovej relácii, veľa ste pravdepodobne nad kúpou premýšľali. Verte, ono je ďaleko lepší do takých vecí neinvestovať, a to z niekoľkých dôvodov. 

Budete len chodiacou reklamou 

Už ste videli nejaký kúsok luxusného oblečenia, ktorý by na sebe nemal veľkým písmom napísané, odkiaľ pochádza? Takéto luxusné oblečenie je len reklamou danej značke, ktorá stojí hotové tisícky. Nebuďte preto chodiacou reklamou, ale radšej investujte do takého oblečenia, ktoré neponesie obrovskú značku. 

Vyššia cena rozhodne neznamená vyššiu kvalitu 

Pokiaľ nehovoríme o hodinkách alebo šperkoch, ktoré sú drahé preto, že sú vyrobené z pravého zlata alebo striebra, ktoré budete mať pravdepodobne do smrti, neznamená vyššia cena vyššiu kvalitu. Hlavne pri oblečení to tak vôbec nie je. Obvykle sú aj luxusné značky len vyrobené v Číne, kvalita je úplne porovnateľná s kvalitou vecí, ktoré si bežne kupujete v butikoch v obchodných centrách. Nenechajte, aby si luxusné značky hrali s vaším mozgom. 

Na trhoviskách naozaj nenájdete originály 

Mnohí ľudia si ani neuvedomujú, že existujú falzifikáty luxusných módnych modelov. Nezáleží na tom, či je to kabelka alebo hodinky, všetko môže byť falšované. Ak si danú vec kúpite na tureckej alebo iné tržnicu za skvelú cenu, nechváľte sa tým. Pravdepodobne ste len naleteli „na slaninu“.