Pri jazde na motorke myslite na svoje bezpečie, kúpte si kvalitné chrániče

Motorky sú stále kupovanější. Stále viac ľudí túži po nebezpečenstve a po adrenalínu, ktorý motorka predstavuje. Napodiv si cestu k motorkám našli aj ženy, ktoré chcú byť chvíľku samé. Či už ste si motorku kúpili z akéhokoľvek dôvodu, či už ste muž alebo žena, vždy myslite na svoje bezpečie, a to ešte predtým, než na motorku zasadnete. Každý človek vie, že kúpi motorky to len začína. Musíte si potom kúpiť aj chrániče, ktoré vás ochráni pri prípadnom páde. Ak patríte k ľuďom, ktorí si myslia, že chrániče nie sú potrebné, mýlite sa. Chrániče sú nutnosťou rovnako ako moto oblečenie či rukavice. 

V súčasnej dobe na trhu existuje mnoho motoriek, väčšina z nich je veľmi silná a nie každý ju v určitých situáciách uřídí. Okrem toho sa vodiči môžu zľaknúť alebo ich môže zraziť iný nezodpovedný vodič. Či už sa ocitnete v akejkoľvek situácii, je nutné myslieť na svoje bezpečie a ochranu svojho zdravia, a to ešte predtým, než na motorku zasadnete. Nikto nemôže vedieť, čo sa môže stať. Náhoda je blbec, ako sa ľudovo hovorí. 

Bez prilby to nejde 

To najdôležitejšie, na čo musíte myslieť, je prilba. Tú nerady nosia predovšetkým ženy, pretože im pokazí ich dlho pripravovaný účes. Ženy si však musí uvedomiť, že aj keď budú mať nedokonalý účes, budú pri prípadnom páde zachránené. A život je predsa dôležitejšie ako účes. V súčasnej dobe je ponuka prilieb skutočne široká a rozmanitá, vyberie si iste aj na najnáročnejšie žena. 

Čím viac chráničov, tým lepšie 

Súčasťou ochrany a bezpečia sú aj chrániče. Najdôležitejším chráničom je chránič chrbtice a obličiek, nezabúdajte na chrániče ramien, ktoré ochráni ruky. 

Aby ste po chráničoch nemuseli dlho pátrať na internete, prinášame vám tip. Tým tipom je firma Motopark, čo je autorizovaný predajca značky Yamaha v Moravskosliezskom kraji. Motopark má nielen svoj e-shop, ale taky svoju kamennú predajňu, kde zoženiete všetko od chráničov, oblečenia, motoriek až po ďalšej moto príslušenstvo.