Prírodné svetlo dostaneme do interiéru aj s pomocou nábytku a doplnkov

Pokiaľ žijete v domácnosti, v ktorej sa práve neradujete z veľkého množstva svetla, premýšľate nad tým, ako interiéry presvetliť. Nové okná totiž do príbytku vybúrať skrátka nemôžete. Čo však môžete, tak zariadiť si domácnosť tak, aby pôsobila svetlo aj bez veľkého množstva okien. Pomocníkmi sú nielen farby, ale aj napríklad zrkadlá, ktoré efektívne rozptyľujú svetlo.

Najmä počas jesene a zimy sa snažíme o to, aby sme dostali do interiéru viac prírodného svetla. Predsa len tma začína už pomerne skoro a umelé svetlo – to výrazne ovplyvňuje našu náladu i produktivitu (to napokon dokazujú aj mnohé vedecké štúdie). Aby sa vám prírodné svetlo udržalo v interiéri o niečo dlhšie, odporúčame si ho zariadiť trochu svetlejšie. Dokonca nemusíte zahajovať ani obrovskú rekonštrukciu, je to o drobnostiach.

Samozrejme sa môžete pustiť do maľovania (ako už bolo spomenuté, farby sú vašimi priateľmi, čo sa presvetľovania interiéru týka), ale niekedy nie je ani zmena farieb stien potrebná.

Zrkadlá rozptýlia svetlo do interiéru

Jednou z možností, ako presvetliť interiér, je zavesiť zrkadlá. Mnohí ľudia majú zrkadlá iba za dekoráciu, ale majú aj inú funkciu. Vie totiž odrážať prírodné svetlo do celého interiéru, teda interiér pôsobí o to väčší. Na druhú stranu sa nemusíte báť, že zrkadlá rozptýlia svetlo príliš silno. Vie to veľmi decentne.

Trochu presťahujte nábytok

Čo vám tiež pomôže presvetliť interiér a tým ho urobiť opticky väčším, ako aj presúvanie nábytku. Najmä ak máte vo svojom príbytku tmavé kusy nábytku, je dobré ich presunúť oproti slniečku (teda oproti oknám). Uvidíte, ako sa premení interiér v porovnaní s tým, keď bude pohovka priamo pri okne a bude skôr zabraňovať prúdeniu slnečného svitu.

Domácnosť bez závesov

Čo tiež pohlcuje svetlo, tak sú závesy. Preto ich aspoň počas jesene a zimy zložte. Zas toľko slniečka počas týchto dvoch ročných obdobiach do interiéru nedoputuje, dajte priestor aspoň tým niekoľkým slnečným lúčom.