Pristane vám to môže aj v čiapku alebo klobúku

Nielen, že vám čiapky dopraje teplo, ale môže byť čerešničkou na celom outfite. Ide síce o malý kúsok oblečenia, ale veľký doplnok. Keď zvolíte správnu slušivú čiapku alebo klobúk, budete mať štýl a šmrnc.

Ak práve nie ste na horách alebo niekde na chalupe, mala by ste zabudnúť na veľa športové a pestrofarebné čiapky. Tie sa jednoducho do mesta nehodí, a to aj napriek tomu, že rozhodne nie ste žiadna elegantná dáma. Nemusíte rovno nosiť kamienky a kožušinovú bambuľu, skúste to napríklad s jednoduchým kašmírovým kulich v tlmených tónoch.

Nejde pritom len o vzhľad čiapok, ale aj o to, ako sú spracované. Športové, ktoré sú vyložene určené napríklad na lyžovanie, bývajú silnejšie, niekedy majú aj podšívku. Je teda logické, že vďaka objemu sú menej slušivé.

Ak riešite opačný problém, a síce že si v čiapke pripadáte nepatrične, napríklad voči svojmu veku alebo napríklad profesiu, kúpte si klobúk. Nikdy ich aj v obyčajných módnych reťazcoch nebolo na výber viac.

S čiapkou a klobúkom sa hrajte. Nosíte rada džínsy, jednoduché strihy a tmavšie farby? Zvýraznite tak trochu tuctový outfit veľkým klobúkom. A naopak – či si pripadáte až príliš seriózne, narazte si farebný pletený kulich. Pekne tým výsledný dojem vyvážate.

Buďte prirodzená

Je pravda, že čiapky vždy vyzerajú lepšie, keď z nich vykúkajú vlasy. Krátkovlasé ženy majú výber čiapky trochu sťažený, a mali by vyberať čiapka z čo najtenších materiálov, aby nevyzerali ako v helme.

Na druhú stranu odzvonilo čepicím narazenými len na temeno a starostlivo narovnaným, z nich vykukujúcim ofinkám. Čelo pokojne ukazujte, ale s mierou. Nezabúdajte na hlavnú úlohu čiapky, a síce, že by mala hriať. Súčasný trend navyše uprednostňuje prirodzený vzhľad.