Rozmaznávajte sa. Trebárs jedným z najdrahších šperkov zo svetových aukcií

Povýšili ste alebo sa vám dostalo podobného úspechu? Potom sa musíte odmeniť, trochu sa rozmaznať. Kúpiť si kabelku alebo topánky, to je síce dobrý nápad, ale ak ste dosiahli ďaleko väčšieho úspechu, mali by ste sa taky ďaleko viac odmeniť. Čo treba odmeniť sa jedným z najdrahších šperkov, ktoré sa dražili na slávnych aukciách?

Šperky sú niečo, čo ohromí vždy každú ženu. Pre ženy je to jednoznačne jeden z najlepších darčekov, ktoré môžu dostať. Ak však chcete svojich blízkych rozmaznať, kúpte niektorý zo šperkov, ktorý patrí k najdrahším.

Prsteň so zafírom a diamantmi

K najviac okúzľujúcim šperkom patrí nádherný prsteň so zafírom a taky s diamantmi. Jedná sa o unikátny kúsok, ktorý je tvorený čtyřicetikarátovými diamanty, pochádza z Barmy. Prst má nádhernú kráľovsky modrú farbu, farba zafíru nepotrebovala žiadne tepelnej úpravy. V aukčných sieňach bol taký prsteň predaný za tri milióny dolárov, odkúpiť ho možno teraz určite za ešte vyššiu cenu.

Oranžovoružový diamantový prívesok

K vzácnym šperkom, ktoré sa radia k najdrahším a ktoré boli zároveň vydržanie v najznámejších amerických aukciách, patrí jednoznačne aj oranžovoružový diamantový šperk, ktorého farba je naozaj nevšedný. Podľa všetkého je čistota diamantu VS2. Váži pätnásť karátov a v aukčnej sieni v Sotheby`s bol predaný za zhruba štyri milióny dolárov. Teraz sa vyníma iste na niektorom zo strieborných či zlatých retiazok.

Žltý diamantový prívesok

Že môžu mať diamanty len priehľadnou podobu? Kdeže. Existuje aj žltý diamant, z neho je vyrobený unikátny žltý prívesok, ktorý bol predaný v aukčnej sieni Christie`s za viac ako štyri milióny dolárov. Jeho čistota bola tiež ohodnotená VS2 a na karátové váhe váži 91 ct.

Prsteň s ružovým diamantom

K najdrahším šperkom, ktoré kedy boli vydražené v aukčných sieňach, patrí aj prsteň s ružovým diamantom, ktorý má okolo ôsmich karátov. Jeho farba je však veľmi vzácna, má purpurovo ružové sfarbenie a jedná sa o jeho prírodnú farbu. V aukčnej sieni Sotheby`s bol vydražený za skoro štrnásť miliónov dolárov.