Škrečok je medzi deťmi obľúbený. Čo ste o obľúbenom maznáčikovi doteraz nevedeli?

Malí a roztomilí – presne tak môžeme popísať škrečky, ktoré raz v živote zažije snáď každá rodina. Sú to totiž väčšinou tí prví domáci miláčikovia detí, u ktorých sa majú naučiť akési zodpovednosti, starostlivosť, samozrejme tiež toleranciu a ďalším vlastnostiam, ktoré v živote bezpochyby využijú a budú potrebovať. Pokiaľ sa u vás tiež schyľuje ku kúpe tohto hlodavca, okrem toho, že postavíte terárium alebo nejakú vtáčiu klietku z hliníkových profilov stavebnice Aluhobby, zistite si tiež niekoľko zaujímavostí o budúcom spoločníkovi.

Nie sú to individuálne jednotky

Aj keď by sa zdalo, že škrečkovi sa veľmi darí vtedy, keď je sám, nie je tomu tak. Nie sú to práve samotári, potrebujú k životu aj iného škrečka. Pokiaľ sa rozhodnete pre kúpu škrečka, je vhodné mať aspoň pár, vďaka čomu sa škrečok nebude nikdy cítiť sám. Nemusí sa nutne jednať o samca a samičku, môžu to byť dvaja škrečky rovnakého pohlavia.

Pozor si však dajte aj na príliš veľké skupinky, v ktorých sa aj z roztomilého škrečka môže stať veľmi agresívny jedinec. Dokonca sa môže stať, že vo veľkých skupinách dôjde k automatickému zabíjaniu škrečkov iba preto, aby si jeden z nich „vydupal“ to svoje postavenie.

Zuby, ktoré neprestávajú nikdy rásť

Škrečky sú známi pre svoje zuby, ktoré majú podobné aj s inými hlodavcami iných druhov. Keď nás škrečok uhryzne, je to často veľmi nepríjemné, dokonca až natoľko, že by sme najradšej zuby zbrúsili. Lenže aj keby sme to urobili, škrečkom by zuby narástli znova.

Len málokto vie, že škrečkom prakticky neustále dorastajú zuby. Sú takmer nekonečné. Aj preto sa aj pomocou stravy máme ako chovatelia snažiť o to, aby si škrečky zuby obrusovali, aby ich onedlho neťažil problém prerastených zubov.

Sluch ako najsilnejší zmysel

Možno ste si niekedy hovorili, prečo na vás ten škrečok stále tak pozerá. Nie je to preto, že by ste boli takí zaujímaví, on vás len zle vidí čiže prakticky nevie, že ste pred ním práve vy. Sú nielen farboslepí, ale aj krátkozrakí, ich najsilnejším zmyslom je sluch. A na ten sa napokon spoliehajú.