Tip na ideálny odpočinok

Ste stále v strese? Robíte nákupy v supermarkete, výchovu detí a plánovanie pracovných schôdzok naraz? Potom určite sama viete, že je to zle. Vaše telo takú záťaž nemôže dlho znášať. Pochopiteľne tým trpí vaša psychická aj fyzická stránka. Spomaľuje sa trávenie, stúpa hladina adrenalínu a slabne imunitný systém. Čo s tým?

Pravidelná psychická i fyzická relaxácie

Každý má o odpočinku svoje predstavy. Niekto si ľahne k seriálom, niekto si dá „šlofíka“ a niekto sa prejde na Lysú horu.

My sa však zameriame na príjemnú a spravidla rýchlo fungujúce metodu- masáž. Najskôr si niekoľko typov masáži predstavíme.

aromaterapia

Pri tejto masáži sa používa niekoľko typov zmesou éterických olejov.

Športová masáž

Ak vykonávate nejaký šport, môže byť táto masáž pre vás to pravé. Sprevádza ju intenzívne pôsobenie na stuhnuté svaly.

lávové kamene

Hýčkanie ohriatymi lávovými kameňmi spolu so súbežnou olejovou masážou svalstva jemnými ťahmi a stisky.

Thajská masáž

Pri tejto masáži terapeutka využíva vlastnej váhy, a dokonca sa neboja po vás prejsť nohami či použiť lakte.

Druhov masáží je neuveriteľné množstvo a záleží na každom, čo mu vyhovuje. Dôležité je, aby ste sa cítili uvoľnene, príjemne a aby vás nič nerozptyľovalo. Svoju úlohu hrá tiež prostredie, kde masáž prebieha. Musíte sa v ňom cítiť prirodzene a príjemne. Dobre si vyberte svoju masérku / maséra, pred ktorým odhodíte stud a masáž si vychutnáte so všetkým.

Nič sa nemá preháňať

Aj keď je vám masáž veľmi príjemná a prajete si, aby nikdy neskončila, nie je dobré to preháňať. Zhruba hodina je pre relaxačnú masáž optimálne. Záleží vždy na type a technike akou sa masáž vykonáva. Vždy sa poraďte so svojím terapeutom, aký typ a aká dĺžka je pre vás vhodná. Je dôležité tiež maséra upozorniť na váš zdravotný stav, fyzickej ťažkosti či iné nepríjemnosti.

Nebojte sa ozvať

Ak vám niečo pri masáži nevyhovuje, nebojte sa maséra upozorniť. Ak sú na vás dotyky až príliš silné a bolestivé, alebo vám vadí hlasná hudba alebo je na vás v miestnosti moc chladno, určite sa nebojte na to upozorniť. Stud nie je na mieste, ak si chcete masáž naozaj vychutnať.

Po masáži si doprajte kľudový režim a majte dostatočný príjem tekutín.