Tip na leto: Slnečné Grécko vám ponúka pohostinnú náruč

Spojenie poznávanie krásnych pamiatok s odpočinkom, pohostinnosťou miestnych ľudí, skvelou kuchyňou a lahodným vínom, taká je pre mnoho z vás ideálna predstava dovolenky. Popísaný kokteil zážitkov vám ponúkne slnečné Grécko. Prečo by ste mali vyraziť práve tam?

Krajina má cez 3000 ostrovov

Keď sa povie slnečné Grécko, naozaj to platí. V letnej sezóne si tu môžete užívať hrejivých lúčov prakticky stále. Dni, kedy sa zatiahne a dokonca napríklad aj prší, môžete spočítať na prstoch jednej ruky. Na počasie sa tu dá naozaj spoľahnúť. Napriek tomu, že sa krajina ocitla v kríze, ľudia sú milí a pohostinní. Žijú z veľkej časti z cestovného ruchu, a keď budete len trochu chcieť, premení váš pobyt v raj na zemi. Tak prečo je nepodporiť svojou návštevou? Samozrejmosťou je vynikajúca stredomorská kuchyňa, kvalitné vína – nie je nič krajšieho, než posedieť na terase bungalove s výhľadom na more. Svet antických pamiatok má svoje čaro sám o sebe. A kam sa teda vydať? Objavujte svet gréckych ostrovov. Zaberajú zhruba štvrtinu rozlohy celej krajiny a je ich viac ako 3000! Každý z nich je iný.

Antika na Kose aj slnečný Rodos

Výborné podmienky pre rodinnú dovolenku ponúka ostrov Kos sa 112 kilometre pláže. Milovníci antiky tu nájdu zvyšky antickej nemocnice – ostatne práve na tomto ostrove žil zakladateľ modernej medicíny Hippokrates. Na Kréte nezabudnite navštíviť preslávený palác Knossos. Milovníci prírody tu nájdu podmienky pre svoje vandrovku, pretože na ostrove nájdu pohoria týčiaci sa do výšky cez 2500 metrov, ale aj krasové jaskyne či kaňony. A more široko ďaleko je naozaj čisté. O ostrove Rhodos sa pre zmenu hovorí, že tu slnko svieti 300 dní v roku a tieto povesti rozhodne neklamú. Rekreanti tu navyše nájdu veľa športových aktivít. Ak máte v pláne brať so sebou na dovolenku deti, je toto skvelý tip, ako je zabaviť, aby sa nenudili a vy mali aspoň chvíľu pokoja