Tipy na prírodné antidepresíva

Jeseň a zima sa každým rokom nesie v znamení depresiou, chladných rán, zle prospaných nocí. Aby sme zbytočne nemysleli negatívne a mali svoju myseľ otvorenú skôr pozitívnym veciam, odporúčame sa proti jesenným splínům vyzbrojiť. Nemusíte chodiť do lekárne pre antidepresíva, existujú prírodné antidepresíva, ktorá rýchlo zatočí s každým náznakom jesenné pochmúrne nálady. Navyše vaše telo doplní živinami, ktoré telo skrátka potrebuje, a tak prírodnými antidepresívami rozhodne nešetrite.

Zaraďte do jedálnička šošovku

Vedeli ste, že šošovka je prírodným antidepresívom? Okrem toho dodáva telu až deväťdesiat percent potrebnej dávky kyseliny listovej, tiež zaisťuje telu prísun vitamínu B9, ktorý podporuje dobrú náladu. Okrem toho šošovka pomáha mozgu obnoviť takzvaný serotonín, čo je jeden zo známych hormónov šťastia.

Uvarte si harmančekový čaj

Ako prírodné antidepresíva pôsobí okrem iného aj bylinky. Kým levandule je na upokojenie a lepší spánok, harmanček zvyšuje chuť do života. Preto si uvarte predovšetkým harmančekový čaj, ktorý navyše dokáže podobne ako levanduľa upokojiť organizmus.

Okrem levandule a harmančeka využite pri varení aj bazalku, ktorá pomáha sústrediť sa a okrem toho zmierňuje úzkosť. Ďalšie efektívne bylinkou, ktorú možno označiť za prírodné antidepresívum, je valeriána, ktorý je proti depresiám a úzkosti, podporuje pokojný spánok a tiež zlepšuje kvalitu odpočinku.

Siahnite po čokoláde

O čokoláde sa veľmi dobre vie, že zlepšuje náladu. Do úst si však vložte len kúsok vysokopercentný čokolády, ktorá telu nevadí a ani mu nijako neškodí. S čokoládou zaženiete stres, úzkosť, tiež vám dodá potrebný horčík alebo draslík.

Banány ako prvá pomoc

Ak začínate upadať do depresií alebo do pochmúrnej nálady, mali by ste siahnuť po banáne. Banány sú prvou pomocou pri miernej psychickej núdzi. Najmä zrelé banány vytvorí nové bunky, podporí tiež celkovú kondíciu celého nervového systému človeka.