Tlustice lieči, navyše je krásnou domovej dekoráciou

Obľúbených izbových rastlín je nespočítaně. Mnohí ľudia by dnes povedali, že k tým najviac obľúbeným izbovým rastlinám patrí vždyzelené rastliny, ktoré sú nenáročné a ktoré navyše krásne zapadajú do každého moderného interiéru. Keby sme mali byť konkrétnejší, spomenuli by sme Zamioculcas, Dracena alebo monsteru, ktoré sa pestujú najčastejšie. Nedávno k nim pribudla aj kvetina menom tučnolisty, čo je obľúbená izbová rastlina, ktorá je zároveň aj liečivé. 

Tlustice je taktiež nenáročná, čo ocenia večne vyčerpaní jedinci, ktorí navyše na zalievanie zabúdajú. Okrem toho, že nepotrebuje moc zalievať, vydrží naozaj dlho a značne vám uľahčí život vďaka svojim liečivým schopnostiam. 

Tučnolisty sa tiež hovorí tučnolist alebo tiež ju môžete poznať pod jej latinským názvom „crassula“. Ide o izbovú rastlinu, ktorá v domácnosti navodzuje veľmi príjemnú atmosféru. Navyše sa o nej hovorí, že vie pritiahnuť do domu peniaze a že do dobu prináša blahobyt. Samozrejme nie na každom mieste má kúzelné účinky, mala by stáť na strane pri vstupe domu, aby do domu priniesla spomínanej imanie. Malo by sa jednať o najsevernejšia časť domu. 

Má aj liečivé účinky 

Ako sme už niekoľkokrát spomenuli, rastlina má liečivé účinky. Dokáže do seba vstrebať negatívnu energiu a zatočí s mnohými zdravotnými neduhmi. Napríklad pomáha pri bodnutí hmyzom (stačí bodnutie potrieť šťavou z tejto rastliny). Okrem iného úspešne bojuje so zápalom obličiek, tiež hojí drobné rany či zatočí s bolesťou v krku. 

Tuční nie je len krásnou domovej dekoráciou, ale aj pomocníkom pri žalúdočných vredoch, taktiež bojuje s herpesom na perách alebo artritídou. 

Ako sa o kvetinu starať? 

Tlustice je snáď jedinou kvetinou, ktorá nemá zvláštne požiadavky na miesto, kde sa bude nachádzať. Rovnako tak nepotrebuje veľa vody ani pravidelnú zálievku, stačí ju zaliaty vtedy, kedy si spomeniete.