Tučnice liečia, navyše je krásnou domovou dekoráciou

Existuje nespočetné množstvo obľúbených izbových rastlín. Mnohí ľudia by dnes povedali, že najobľúbenejšími izbovými rastlinami sú vždyzelené rastliny, ktoré sa ľahko pestujú a zároveň sa krásne hodia do každého moderného interiéru. Ak by sme mali byť konkrétnejší, spomenuli by sme zamioculcas, dracenu alebo monsteru, ktoré sa pestujú najčastejšie. Nedávno pribudol aj kvet s názvom tučnolist, ktorý je obľúbenou izbovou rastlinou a zároveň liečivou rastlinou.

Tuková rastlina je tiež nenáročná, čo ocenia večne vyčerpaní jedinci, ktorí zabúdajú aj na vodu. Okrem toho, že ju netreba príliš zalievať, vydrží naozaj dlho a vďaka svojim liečivým schopnostiam vám uľahčí život.

Je známa aj pod názvom tučný list alebo ju môžete poznať aj pod latinským názvom „crassula“. Je to izbová rastlina, ktorá v domácnosti vytvára veľmi príjemnú atmosféru. Okrem toho sa hovorí, že dokáže do domu prilákať peniaze a že prináša prosperitu. Samozrejme, nemá magické účinky na každom mieste; mal by byť umiestnený na strane vchodu do domu, aby do domu priniesol spomínané bohatstvo. Toto by mala byť najsevernejšia časť domu.

Má tiež liečivé schopnosti

Ako sme už niekoľkokrát spomenuli, rastlina má liečivé vlastnosti. Dokáže absorbovať negatívnu energiu a bojovať proti mnohým zdravotným ťažkostiam. Pomáha napríklad pri bodnutí hmyzom (stačí potrieť žihadlo šťavou z tejto rastliny). Okrem iného úspešne bojuje proti zápalom obličiek, hojí drobné rany a lieči bolesti v krku.

Tuk je nielen krásnou dekoráciou do domácnosti, ale aj pomocníkom pri žalúdočných vredoch, bojuje proti herpesu na perách či artritíde.

Ako sa starať o kvet?

Tulipán je azda jediná kvetina, ktorá nemá žiadne špeciálne požiadavky na miesto, kde bude umiestnená. Nepotrebuje ani veľa vody, ani pravidelné zalievanie, stačí ju zaliať, kedykoľvek si spomeniete.