Vyberáme džínsy podľa postavy. Aké vám pristanú?

Džínsy je naozaj ťažké vybrať. Potvrdí to nejedna žena. Práve na tento kus odevu sa kladú vysoké nároky. Nesmú sa naťahovať, nesmú sa stláčať, nesmú nijako deformovať postavu a nesmú zvýrazňovať nedokonalosti. Aby ste sa vyhli najmä tomu druhému, je potrebné vedieť, aký typ postavy máte.

Práve typ postavy vám môže napovedať, ktoré džínsy vám pristanú alebo ktoré sú pre vás ideálne. Je však dôležité byť k sebe úprimný a nedúfať v jeden typ postavy, hoci pravda by bola niekde úplne inde.

Presýpacie hodiny

Jedným zo základných typov znakov sú presýpacie hodiny. Hovoríme o postave, ktorá sa vyznačuje veľmi úzkym pásom, ale výraznejším poprsím a bokmi. Presne taká je postava slávnej Jennifer Lopez alebo zosnulej herečky Marilyn Monroe.

Ak máte takýto typ postavy, budú vám vyhovovať nohavice do zvonu, pretože zvýrazňujú váš pás a opticky zmenšujú boky.

Hruška

Ak máte hornú časť tela ako modelka z časopisu, ale vaše zadok a stehná sú trochu šikmé, pravdepodobne máte typ postavy hruška. Hodiť sa vám budú najmä šaty s rovným strihom.

Samostatnou kategóriou sú takzvané boyfriend džínsy, ktoré vám budú tiež vyhovovať. Vďaka rovnému strihu opäť krásne zjednotia vaše nohy a dajú vyniknúť hornej časti tela, ktorú predvádzate.

Jablko

Opakom hrušky je jablko. A tak je to nielen vo svete ovocia, ale aj vo svete postáv a postavičiek. Ak vás trápi väčšie bruško, ale nohy máte ako lusk, ste majiteľkou presne tejto postavy.

Pýtate sa, aké džínsy sú pre vás vhodné? Sú to nohavice s vysokým pásom, ktoré zamaskujú kilá navyše a zvýraznia vaše prednosti. Pokiaľ ide o farbu, nemusíte sa obávať prakticky žiadneho odtieňa džínsoviny. Nemusíte sa vyhýbať ani vyblednutej verzii.