Z akých polodrahokamov sa vyrába náramky najčastejšie?

Náramky z polodrahokamov si už po stáročia nachádza množstvo priaznivcov. Jedná sa o ideálny šperky pre ženy, ktoré nie sú len na parádu, ale ktoré majú tiež liečivú moc. Teda tak sa o polodrahokamu aspoň hovorí. Podľa mnohých ľudí sú polodrahokamy či minerály, z ktorých sa nielen náramky, ale aj prstene alebo korálky vyrába, lapači zlých snov i negatívnych myšlienok. Vyberať by sme si také šperky mali predovšetkým podľa svojho znamenia. Je verejným tajomstvom, že pre každé znamenie existuje krapet iný polodrahokam.

Poďme si však odhaliť nie kamene pre konkrétne znamenia zverokruhu, ale skôr si Odhaľme tie najčastejšie polodrahokamy, z ktorých sa náramky, ktoré dnes s takou obľubou nosíme, vyrába.

Krištáľ uľavuje po psychickej stránke

K vôbec najčastejšie využívaným a používaným polodrahokamům patrí krištáľ, ktorý je kameňom, len má uľavovať po psychickej stránke. Podľa mnohých odborníkov je to kameň zosilňujúce energiu aj duševné schopnosti. Odstraňuje z tela všetko negatívne a slúži na detoxikáciu tela.

Achát otvára srdce

Ako už bolo naznačené, každý kameň má iný význam. Napríklad taký achát, z ktorého sa taktiež veľmi často vyrába náramky, má otvárať srdce. Okrem toho povzbudzuje lásku a dodáva pocit istoty. Tí, ktorí nosia náramky z tohto polodrahokamu tvrdia, že im uľavuje od mnohých zdravotných problémov (napríklad od gynekologických problémov alebo od problémov s žalúdkom a pankreasom). Je však len otázkou, či achát skutočne takto funguje alebo či tieto jeho účinky nie sú zakorenené len v hlave človeka, ktorý ho nosí.

Sodalit pre lepšiu pamäť a sústredenie

Náramky (či iné podobné módne doplnky) sa taktiež veľmi často vyrába aj zo sodalitu, čo je modrý kameň s bielymi žilkami. V moci tohto kameňa je zlepšenie pamäti a taktiež zlepšenie sústredenia. Ľudia nosia šperky zo sodalitu predovšetkým pri meditácii alebo pri duševnej práci.