Za golfom i čerstvými rybami na Maledivy

Vyberáte dovolenku, na ktorú sa vydáte tento rok v lete? Určite sa ponúka mnoho možností. Atraktívny je Egypt pre svoje potápanie alebo Afrika pre svoju bohatú kultúru. Všetko sa vám však ponúkne aj na Maledivách, kde toho zažijete oveľa viac.

Maledivy sú v poslednej dobe veľmi atraktívnou destináciou, napriek tomu sa tu nestretnete so stovkami turistov, ako je to napríklad pri dovolenke v neďalekom Chorvátsku. Hlavným lákadlom je práve spomínané potápanie, ktoré môže byť obohatené o potápanie so žralokmi, s ktorými sa môžete stretnúť tvárou v tvár. Maledivy sú vyhlásené tým, že práve obávané morské živočíchy môžete z bezprostrednej vzdialenosti sledovať a pozorovať.

Okrem iného je to však miesto s bohatou kultúrou, kde vás prekvapí hlavne obľúbený pokrm, ktorým sú čerstvé ryby, ktoré sú podávané na raňajky, obed aj na večeru. Pripravujú sa na sto rôznych spôsobov.

Maledivy sa musia ochutnať

Každá krajina, do ktorej zavítate, by sa mala ochutnať. Maledivy nie sú výnimkou. Lenže aký pokrm je typický pre Maledivy? Sú to bezpochyby čerstvé ryby. Dokonca aj tí, ktorí práve ryby nevyhľadávajú, by ich mali ochutnať, pretože čerstvo chytené a pripravené ryby chutia úplne inak ako zamrazené.

Ryby sú na Maledivách naozaj veľmi často podávané, dokonca sa dá povedať, že sa jedná o typické tunajšie jedlo. Ryby skrátka tvoria hlavnú zložku potravy.

Maledivy pre milovníkov golfu

Pokiaľ patríte k milovníkom golfu, nad Maledivami by ste nemali dlho váhať. Nájdete tu hneď niekoľko ihrísk, ktoré sú určené na rekreačný golf. Väčšinou sú golfové ihriská vsadené do tichej a nádhernej krajiny, a tak vám tento šport prinesie úplne iný zážitok, než aký priniesol doteraz.

Aj keď možno nepatríte medzi golfistov, napriek tomu si šport vyskúšajte. Alebo aspoň ochutnajte spomínané ryby, ktoré vo vás taktiež zanechajú nezabudnuteľnú spomienku.