Zanedbávaná mestá Európy aneb cestujeme po Európe

Rozhodli ste sa konečne na chvíľku opustiť Českú republiku a ste odhodlaní spoznať zase kúsok z nášho krásneho sveta? Možno si po dlhšej pauze od cestovania neželáte zamieriť niekam ďaleko, preto preskúmajte ďalšie kút dych berúce Európy, ktorá má rozhodne neustále, čo ponúknuť. V prípade, že sa rozhodnete preskúmať Európu, zamierte do takých miest a miest, ktoré nie sú len o Eiffelovej veži alebo Tower Bridge. Preskúmajte úplne iné mesto, ktoré na Instagramu nejde vidieť toľko, napriek tomu je úchvatné a úžasné zároveň. 

Európa toho naozaj ponúka veľa, je len treba byť otvorený možnostiam a všetkému okolo. Nejazdite do takých miest, kde je turistov plno, ale zamierte tam, kde turistov je naozaj málo. Zrazu bude mesto o niečo krajší, aj keď ste to nečakali. 

Tallinn 

Jedným takým zabúdaným mestom Európy je rozhodne Tallinn. Tallinn je len drobné prístavné mestečko, ktoré sa však postará o veľké kulinárske zážitky. Navyše toto mesto naozaj lahodí ľudskému oku. V tomto krásnom prístavnom mestečku nájdete úplne všetko. Či už túžite po úzkych uličkách alebo po modernom MHD, to všetko tu je. Tunajší obyvatelia sú navyše naozaj milí, aj keď na prvý pohľad môžu pôsobiť vážne a odťažito. 

Belehrad 

Pokiaľ si neujíždíte na históriu, zamilujete sa jednoznačne tiež do Belehradu, ktorý je veľmi fotogenický. Pozdĺž Dunaja kotvia takzvané party lode, ktoré sú povestné. Mesto je často označované za miesto, ktoré sa neustále snažia prebudiť z nočnej mory zvanej „aktuálne storočia“. Tunajšie jedla si zamilujete, všetky pokrmy rozhodne poteší všetky vaše chuťové poháriky. Síce by ste tu nechceli žiť kvôli mizerným platom, ale na víkend sa sem rozhodne radi pozriete. 

Petrohrad 

Mesto menom Petrohrad je rozhodne obrovský zážitok aj napriek všetkým politické dianie. Je tu krásny Zimný palác, nájdete tu okrem iného aj Smolensk kláštor. Aj iné petrohradskej stavby sú až dych berúce.