Je dobré žiť v nešťastnom vzťahu?

Vzťah – jedno slovo vyjadrujúce tak veľa. Je to puto medzi mužom a ženou, ženou a ženou, ale aj medzi mužom a mužom. Ide o jav vyjadrujúce lásku, pohodlie, spoľahlivosť, tajnú schránku na tajomstvo, ďalej trpezlivosť, tolerantnosť a veľa ďalších emócií, vlastností a iného. Je to skrátka široký pojem, ktorý v sebe nesie naozaj veľké kvantum myšlienok.

Väčšinou sa stretneme so šťastnými vzťahy, ktoré sú už na takej úrovni, že sú spletené manželským putom, že majú svoju rodinu aj domáceho maznáčika. Tieto rodiny sú veľmi šťastné, pretože si váži sami seba. Ovšem mnohokrát sa stretneme (a v dnešnej dobe sa s takou situáciou stretávame čoraz častejšie), že sa aj tie najideálnejšie rodiny rozpolí, a to z rôznych dôvodov. Medzi tie najčastejšie patrí nevera jedného z rodičov, ďalej neustále hádky nielen medzi sebou, ale aj medzi blízkymi priateľmi, ďalej sa jedná napríklad o finančné problémy, ktoré už nechcú spoločne znášať. Príčinou rozchodov a rozvodov môže byť naozaj veľké množstvo, avšak vždy je nutné takéto rozhodnutie akceptovať.

Toto rozhodnutie totiž v sebe nesie starostlivé a dlhodobé dilemu, či rodinu opustiť či žiť v nešťastnom vzťahu. Ak nie ste vo vzťahu šťastní, nemôže byť šťastné aj vaše okolie, pretože nepríjemnú situáciu jednoducho vycítia. Keď mu ste rodič, deti trpia hádkami a nezrovnalosťami, ktoré sú na dennom poriadku v diskusii ich rodičov. Veď podobných rozvodových situácií je plná televízia, preto myslite na to, že deti vašu voľbu pochopia.

Nie je nikdy dobré pretrvávať vo vzťahu, kde nie sú ľudia šťastní. Táto situácia v sebe nesie predovšetkým zlé dni, ktoré sa nezlepšujú. Strhané nervy, ktoré už nikdy neprídu do nášho tela späť. Ste stále v strese a málo spíte. Problémy v rodine sú teda veľkou ujmou na zdraví ao to predsa nikto nestojí. Našou úlohou v živote je byť šťastný, tak prečo toto poslanie nesplniť. Veď sa jedná o tak krásnu vec.