Existuje kamarátstvo medzi mužom a ženou?

Mať kamaráta je ako mať nového súrodenca. Najmä tomu najlepšiemu priateľovi môžeme vždy oznámiť všetko, čo sa nám preháňa hlavou, môžeme s ním preberať neriešiteľné veci, pri ktorých z ničoho nič príde k rozuzleniu. Zakaždým sa na neho smieme obrátiť a spoľahnúť. Takí priatelia sú tu, aby sme sa necítili sami a aby sme (v čase depresií, kríza, zlých nálad či dní) mohli na ne obrátiť aj s telefonátom vo tri hodiny v noci. Ten, kto takého kamaráta má, sa radí k tým najšťastnejším ľuďom na svete. A tí, ktorí nemajú také šťastie vlastniť takého priateľa, bývajú mnohokrát veľmi osamelí.

 

Častokrát sa stretnete so situáciou, kedy je najlepší kamarátstvo nie medzi rovnakým pohlavím, ale medzi ženou a mužom. Jedná sa o čím ďalej viac častejšie jav, o ktorom si každý vytvorí svoj vlastný názor. Väčšinou je tento názor záporný, a síce taký, že medzi mužom a ženou nemôže dôjsť k tak silnému priateľskému pute. Iste, kamarát či kamarátka je úplne v poriadku, avšak hovoriť si všetky tajomstvá, alergie, choroby, zlozvyky či iné dobré veci je predsa už otázkou vzťahu. Práve preto túto situáciu nepodporujú.

Veľa ľudí ale práve v takom kamarátstvo žijú a hovoria, že sa jedná o úplne obyčajnú vec, s ktorou sa stretnete denne. Avšak nie je to tak – naozaj sa s touto situáciou nestretnete deň čo deň. Sú to výnimočnosti, z ktorých sa skôr alebo neskôr vykľuje onen vzťah. Intímnosti raz totiž prekročí hranicu, ktorá oddeľuje tieto dve stanice, a zrazu sa z najlepších priateľov stanú partneri. Čo je pozitívne, je to, že tieto vzťahy, ktoré sa zrodili z najlepšieho kamarátstvo, potom vydrží najdlhšie. Ak tomu neveríte, počkajte času a onedlho sa o tom sami presvedčíte, ak máte takého priateľa či priateľku. Ide o otázku času. Keď mu sa teda ocitnete v tejto situácii, nebráňte sa jej a nechajte ju voľne plynúť.