Klobúky sa nosia aj v zime. Prinášame tipy, s čím ich skombinovať

Aj keď sa zima nesie v znamení nízkych teplôt a prosněžených dní, čiapky nie sú to jediné, čo môžeme nasadiť na hlavu. Existuje mnoho iných, krajších doplnkov, ktoré sa ľahko kombinujú a sú v zime veľmi žiadané. Napríklad aj keď vonku mrzne a sneží, neopovrhuj klobúky. Tie sa hodí najmä do miest, pretože tu je zima trochu iná ako na dedinách. Obvykle sa v mestách sneh neudrží ani celé dopoludnie, a tak sa môže vytiahnuť štýlový klobúk, ktorý možno kombinovať zakaždým inak. 

Pri výbere klobúka buďte opatrní. Neinvestujte do tenkého, menej foremného klobúku, ktorý vám pri veľkom vetre uletí z hlavy. Radšej investujte do pevného, krásne formovaného klobúku, ktorý na prvý pohľad vyzerá naozaj veľmi, veľmi elegantne. Na hlave musia klobúk perfektne držať, len tak predídete situáciám, že by vám klobúk uletel z hlavy. 

Klobúky sa v zime kombinujú len a len s kabáty. Dnes nie sú v móde takej bundy, ku ktorým by sa kabáty hodili. K bundám sa nosili kabáty na jeseň, keď sa nosili takzvané krivák alebo koženkové bundy vypasované. Keďže sú dnes v móde len huňaté a hrubé perové bundy, k nim sa elegantné klobúky naozaj nehodí. 

Klobúky a huňatá šál 

Klobúky možno skombinovať takmer s akýmkoľvek kabátom. Nosia sa najmä kabáty rovného strihu, ktoré na prvý pohľad vyzerajú naozaj veľmi krásne. Kabáty rovného strihu sú vhodné nielen do spoločnosti, ale tiež nosia aj na prechádzku s partnerom. Avšak klobúky padnú aj ku kabátom zaväzovacím s klopy alebo ku kabátom bez golierov. Ostatne ak klobúky skombinujete s huňatou šálom, máte vyhrané. Huňatá šál, ktorá je dlhá a krásne károvaná, pristane každému kabátu. Pozor ale na to, nech tu nie sú veľké odskoky farieb. To už nevyzerá pekne. 

Klobúky a čižmy nad kolená 

Aj keď sa kozačky nad kolená neradí k najteplejším topánkam na svete, s teplou vložkou sú pomerne teplé, preto je s klobúkom skombinujte. Klobúk, čižmy nad kolená a šaty či dlhšie sukne – to je to, za čím sa muži otáča.