Poltopánky milujú nielen ženy, ale aj páni

Čo si predstavíte pod formálnym štýlom? Najskôr asi pre ženy úzke sukne, v ktorých sa len ťažko dá chodiť (zložitejšie to mávajú ešte vo chvíli, keď si túto sukňu doladí o lodičky), ďalej úzke nohavice s vhodne farebným opaskom, ďalej košele, popr. topy sa saky. Kabelka býva väčšinou väčšie, nesiaha sa na tá najmenšia prevedení. K takémuto look potom skvele ladí lodičky alebo poltopánky, tzv. Oxfordky.

Prevažne poltopánky sa ale stali veľmi obľúbené nielen v ženskom, ale aj v mužskom svete. Páni je volia predovšetkým k oblekom, a to najmä v hnedom prevedení, pretože verzia v čiernej farbe sú už dávno „out“. Naviac pokiaľ tieto topánky vlastníte ešte aj vzorované, máte absolútne vyhrané. Iste, kúpiť si správne poltopánky býva väčšinou veľmi ťažké, ale ak narazíte na tie správne, už je z nôh nezložíte. Móda totiž nanešťastie udáva ešte trošku iný štýl, s ktorým sa táto obuv dá kombinovať. Nejedná sa možno priamo o štýl, ako o druhy oblečenia.

Táto obuv perfektne ladí napríklad s nohavicami, ktoré sú iba k členkom. Tento typ džínsov sa stal veľmi populárnym prevažne počas letných mesiacov, pretože sa v nich príliš nepotíte a vďaka tomu, že sú kratšie, sú tiež oveľa pohodlnejšie a vzdušnejšie. K týmto nohaviciam naviac ľahko doladíte obyčajné tričko s krátkym rukávom a napríklad aj nejakým vzorom alebo animovanú postavičkou (áno, aj postavičky na tričku sú veľmi v kurze). Aj keď si k tejto kombinácii vezmete poltopánky, nemusíte sa báť, že si z vás ľudia budú robiť žarty. Naopak je úplne očaríte. Keď mu dodáte ešte klobúk, ktorý sa tiež stal senzačným kúskom, ktoré nesmú chýbať v pánskom šatníku, a ďalej tiež farebné ponožky (napríklad nejaké z radov Happy Socks) budete vyžarovať naozaj štýlovým dojmom.

Nemyslite si teda, že tento druh obuvi je možné kombinovať len so smokingom, naopak! Práve tie všedné kombinácie sú teraz naozaj trendy! Nezabudnite ale, že je vynechajte v čiernej farbe.