Za romantikou do Paríža

Pri vyslovenia slova romantika si veľa žien predstaví predovšetkým Paríž. Veľkú Eiffelovu vežu, na ktorej je naozaj ťažké vyšplhať, ďalej romantický výhľad na celé krásne osvetlené mesto a nemôže sa zabudnúť na kultúrne vložku menom Louvre, ktorou je vážne nutné tiež navštíviť.

Paríž je najromantickejšie mesto Európy. Preto sa nie je čomu diviť, že sa jedná o najviac navštevované mesto, a to najmä na sviatok všetkých zamilovaných, teda na Valentína. Toto miesto sa tiež volí ako časté darčeky k narodeninám pre partnerky, pretože tu sa chce ocitnúť každá žena, a to buď kvôli tej romantike, alebo preto, že sa jedná o mesto módy, kde je každý žena krásna, pretože si to myslí predovšetkým ona . Keďže vyžaruje sebavedomím, o jej kráse následne nepochybuje nikto. Veľa mužov volí Paríž ako ich posledné miesto slobody, pretože väčšinou tu pod Eiffelovou vežou požiadajú svoju milú o ruku a pri vyslovenia svojho životného „áno“ zavesí svoj spoločný zámok na most, ktorý je tak obopnutý všetkými ťažkými zamilovanými kaštiele, že už skoro spadne ( nie je sa čomu diviť, že už teraz je zakázané vešať zámky na zábradlie tohto mosta).

 

Vycestovať do Paríža je teda najvhodnejšie počas nejakého výročia, ktoré oslavuje pár či jeden zo zamilovaných. Nejedná sa o zrovna drahú dovolenku, preto si na ňu nie je až tak ťažké našetriť. Navyše na rôznych internetových portáloch nájdete veľa akcií a zliav, vďaka ktorým sa do tohto mesta dostanete takmer za bagateľ. Len je nutné hľadať.

Väčšinou zľavový voucher nezahŕňa ubytovanie, preto tesne predtým, než sem zavítate, zistite si najaktuálnejšie, najlepšie a tiež hlavne voľné hotely, do ktorých môžete hneď po príchode zavítať. Veľakrát sa ale pošťastí a voucher zahŕňa aj túto problematiku, teda ubytovanie vám odpadne z listu starostí. Častokrát nebýva prevažne jedlo v cene, ale ak idete len na víkend, zachráni vás najrôznejšie hostince a reštaurácie.