Žiarlivosť je len prezlečený strach

Byť vo vzťahu znamená veľa krásnych vecí, ktoré sa dajú prežiť spoločne. Zamilované páry denne vymýšľa, čo spolu podniknú, pretože túži po spoločných zážitkoch. Dbajú na to, aby ich vzťah bol pestrý a plný zážitkov. Ich cieľom je spomínať na pekné chvíle v čase, keď sa napríklad ocitnú v kolobehu hádok. Práve tieto skvelé a krásne spomienky je potom dostanú z tejto šlamastiky von.

Samozrejme vzťah v sebe nesie dobré, ale aj zlé stránky. Medzi dobré sa radí jednoznačne láska, ktorá putuje medzi dvoma zamilovanými. S ňou sú hneď dni krajšie, pretože ju možno pozorovať nielen na obľúbených selfie fotkách. Páry spoločne podnikajú zastávky v kaviarňach, na pamiatkach, ďalej v reštauráciách i kinách. Keď je vonku krásne, radi si zájdu aj do zoologickej záhrady alebo niekam na hrad, kde to majú radi. Všetko záleží na zamilovaných a na ich spoločných záľubách.

Medzi tie zlé chvíľky sa radí chvíle plné hádok. Ovšem položme si ruku na srdce – bez hádok by to naozaj nešlo. Konflikty patrí ku každému vzťahu a je len na nás, či nás zastraší alebo či túto nepríjemnú prekážku prekročíme. Ak druhého milujeme, vytrváme, aj keď sa to zdá byť mnohokrát v danej situácii absolútne nemožné.

Medzi zlé vlastnosti každého partnerstva sa radí aj žiarlivosť. Nejedná sa však o nič zlého, ako si veľa ľudí myslí. Je to len prezlečený strach, že môžeme prísť o niekoho, koho máme radi a koho nechceme za žiadnu cenu stratiť. Tieto chvíle prežíva vážne každý pár. Častokrát sa jedná o úplne milú situácii, počas ktorej je veľmi pekné, keď milovaná polovička žiarli napríklad na ex priateľka, ale niekedy sa môže jednať o doslova až trápnu chvíľku, ktorá plynie v hádku, ktorá sa vôbec nemusela stať.

Mnoho párov vzdáva svoju spoločnú cestu ihneď, čo je žiarlivosť navštívia. Je to ale len vopred vztýčená biela vlajka, ktorá je vztýčená vážne zbytočne.