Trápia vás prechladnutie? Skúste nasledujúce triky!

Tohtoročná zima sa niesla naozaj v zlom duchu. Nielen, že bolo všade nasnežené po kolená, ale tiež nás postihli veľmi vysoké teploty, ktoré siahali až pod mínus tridsať stupňov Celzia. Mimo zimného oblečenia sme boli nútení nosiť aj funkčné prádlo, pretože by sme nikdy nerozmrazené. Tiež sme museli mať veľkú zásobáreň čajov, pretože vyčíňala chrípková epidémia, čo znamenalo, že naša imunita bola naozaj slabá. Ten, koho neskolila rovno chrípka, sa riadne prechladol.

 

Boj s prechladnutím je beh na dlhú trať, ak neviete, ktoré metódy zaručene fungujú. Musíte sa zamerať na to, čo vás bolí. Až potom môžete nastoliť jednoduchú prírodnú medicínu, ktorá vás dostane na nohy rýchlosťou blesku.

1. Cesnak je zázrak

Prvé prírodné liečenie tkvie v cesnaku. Ak máte nádchu a nemôžete sa jej zbaviť, skúste si olúpať strúčiky cesnaku a vložte si jeden strúčik do nosnej dierky. Následne zhlboka dýchajte nosom a inhalujte. Možno sa môže zdať, že sa jedná o naozaj nechutnú procedúru, ale nie je to tak. Ak vás bolí prevažne horné cesty dýchacie až v oblasti očí, cesnakové inhalovanie vám pomôže uvoľniť aj tieto partie. Samozrejme cesnačka pomáha pri každom prechladnutí a uľaví vám aj od bolenie hrdla alebo kašľa. Zápach z úst po kvalitnej cesnačke potom ľahko zaženiete pomocou jablká, ktoré vám navyše dodá aj nejaké tie vitamíny.

2. Zázvor, med a citrón

Tri veci, ktoré dohromady nechutia vôbec dobre. Lenže svojimi účinkami vás dostanú z akéhokoľvek prechladnutia počas niekoľkých dní. Nádcha, ktorá normálne trvá sedem dní, bude preč počas štyroch dní. Chce to len uvariť horúcu vodu, nastrúhať alebo ponoriť celý zázvor, ďalej vymačkať citrón a prihodiť lyžičku medu. Toľko chutí nakoniec urobí naozaj nechutné pitie, lenže po jeho pravidelnom konzumovanie vás dostane na nohy raz dva. Žiadna choroba si na vás potom už nejaký ten piatok nevlezie.