Máte po vyprání skvrny na oblečení? Pračka potřebuje vyčistit. Víme, jak na to

Možno sa vám stalo, že ste po dokončení pracieho programu vytiahli z práčky bielizeň, ktorá bola špinavé, ktoré bolo od škvrnu či bolo inak znečistené. Dôvodom nebolo to, koľko bielizne ste do práčky dali, ale dôvodom je pravdepodobne to, že je práčka vnútri znečistená. Je preto potrebné, aby ste práčku vyčistili, inak budete prať a bielizeň stále nebude čisté.

Aby ste sa vyhli tomu, že budete prať a prať a prať, napriek tomu bielizeň nebude čisté, pretože je práčka znečistená, odporúčame čistiť práčku pravidelne. To napokon odporúčajú aj odborníci, ktorí tvrdia, že včasným čistením práčky predídete vlhkosti, tiež predídete usadzovaniu vodného kameňa a odstránite zvyšky nečistôt, ktoré sa v práčke za tie roky prania usadili. Ak navyše budete pravidelne čistiť práčku, predídete baktériám a plesniam, ktoré sú nebezpečné.

Ako vyčistiť práčku vnútri

Ak si myslíte, že je v práčke vodný kameň, nemusíte na to kupovať drahé prostriedky a prípravky, ktoré rovnako neskôr nefungujú. Stačí, keď si práčku vyčistíte vnútri s pomocou octu. Ocot je tým najväčším pomocníkom na boj proti vodnému kameňu, raz za čas teda do práčky vylejte liter octu a zapnite napríklad len krátky prací program. Počas neho sa ocot dostane až k vodnému kameňu a vnútri práčku úplne vyčistí.

Čistiť sa musí tiež gumové tesnenie

Nesmiete zabúdať na to, že sa čistiť musí aj gumové tesnenej práčky. To sa totiž môže veľmi ľahko zaniesť špinou alebo zabudnutými papierovými vreckovkami, vlasy. Ak nebudete čistiť gumové tesnenie, začnú sa vám tam množiť baktérie alebo vznikať zdraviu škodlivé plesne. Na tesnenie odporúčame vziať vlhkú handričku, ktorým tesnenie utrite, potom s pomocou kefy všetko vydrhnite.

Aj dávkovača pracieho prášku sa čistí

Ďalšia pán na čistenie je dávkovač pracieho prášku, ktorá býva veľmi často zanesený. Je to ideálne miesto pre množenie sa plesní a baktérií. Navyše odtiaľ ide nepríjemný zápach. Ak sa rozhodnete vyčistiť dávkovač, odporúčame ich opláchnuť horúcou vodou a dôkladne očistiť všetky otvory v ňom.