Zázrak menom aloe vera

Každý z nás doma iste pestuje jednoklíčnolistové, vytrvalú a predovšetkým vždyzelené rastlinku menom aloe vera. Je známa predovšetkým svojimi dlhými dužinatými listy, ktoré sú na okraji málinko ostnaté. Veľakrát táto kvetinka aj rozkvitne, a to do žltých a červených farieb.

Ľudia si ju kupujú najmä kvôli jej blahodarným účinkom, ktoré sa vzťahujú nielen na oblasť zdravotníctva, ale aj na kozmetiku alebo pomáhajú aj pri chudnutí. Vďaka zázračným účinkom zaháňa vrásky. Preto sa jej prezýva „bylinka nesmrteľnosti“. Samozrejme ju hojne využijete aj pri popáleninách alebo pri hojení iných poranení.

Aloe je hotový zázrak, ktorý robí neskutočné veci s naším telom. Poďme si ale zdôrazniť tie najväčšie oblasti, v ktorých tieto hotové zázraky robí.

1. Kozmetika

Dužina listov aloe vera pomáha omladzovať pleť, zneškodňuje ekzémy, a dokonca výrazne pomáha proti akné. Ak si ju budete denne potierať postihnuté miesta, akné do mesiaca úplne zmizne. Táto nepríjemnosť sa vstrebe vďaka veľkému množstvo vitamínov, a síce konkrétne vďaka vitamínu A, E, C a taktiež výnimočne aj vďaka B12. Samozrejme ak sa budú akné či ekzém stratí, nemusíte ďalej použiť túto rastlinu. Aj tu totiž platí, že všetkého veľa škodí.

V kozmetike tiež blahodarne pôsobí proti oparom alebo plesniam. Ak vám napríklad padajú vlasy, a to vo veľkej miere, alebo máte nevyriešiteľné problémy s lupinami – aj pri týchto problémoch skúste zázračnosť rastlinky aloe. Opäť prídete k úplnej spokojnosti, pretože vás zrazu táto problematika už nebude trápiť.

2. Chudnutie

Aloe vera patrí medzi najznámejšie a najliečivejšie bylinky vôbec. To, že je aj pomocníkom v boji s chudnutím – to už len tak niekto nevie. Dodáva nám totiž energiu a veľmi pozitívne podporuje imunitný systém. Je totiž veľkou zásobárňou vitamínu C. Navyše, rovnako ako citrón, má detoxikačné účinky. Podporuje teda čistiacu schopnosť organizmu.