Ako zväčšiť malé prsia?

Malé prsia sú najčastejším dôvodom, prečo ženy vyhľadávajú kliniku plastickej chirurgie. Augmentácia pŕs je zákrok, pri ktorom sa do pŕs vkladá implantát, čím sa nielen zväčší ich veľkosť, ale aj zlepší tvar. Možno ju spojiť s modeláciou, ktorá má za cieľ prsia pozdvihnúť a vytvarovať. Ide o trvalé riešenie, ktoré často vyhľadávajú ženy po pôrode alebo tie, ktoré rýchlo schudli.

Ako sa obliekať?

Sú ale aj dočasné riešenia. Drobné prsia je možné opticky zväčšiť vhodne zvolenými doplnkami a oblečením. Ideálne sú topy s volánikmi v oblasti výstrihu. Vďaka vrstveniu látky nebude poznať skutočná veľkosť pŕs. Pokiaľ volániky nie sú nič pre vás, skúste akékoľvek iné vrstvenie látok – čím viac látky na sebe budete mať, tým lepšie.

Vyhýbajte sa hlbokým výstrihom, ktoré na malé prsia len upozorňujú. Vhodné sú naopak lodičkové výstrihy, ktoré obtiahnu celý hrudník. Nezabudnite na dobre padnúcu podprsenku. Pokiaľ sa predsa len rozhodnete pre hlbší výstrih, vezmite make-up a pomocou neho prsia konturujte.

Držte sa pravidlá, že zvislé pruhy predlžujú, vodorovné rozširujú. To môžete využiť vo svoj prospech – pokiaľ bude mať zvršok v oblasti dekoltu vodorovné pruhy, opticky ho rozšírite. Toto riešenie je ale vhodné iba pre naozaj štíhle ženy.

Do práce či na formálne udalosti si môžete vziať jednofarebnú vestičku, ktorú zapnete tesne pod prsiami. Pokiaľ máte štíhlu postavu, na party zase skúste crop top, ktorý tiež prsia zväčší.

A čo farby?

Čo sa týka farieb, vrchná časť odevu by mala byť v odtieňoch bielej, žltej, šedej, púdrovej a podobne. Svetlé farby totiž pridávajú na objeme. Pristanú vám aj veľké kvetinové vzory. Spodná časť odevu by naopak mala byť tmavšia a menej výrazná.

Nebojte sa doplnkov, a to ani tých výrazných. Noste niekoľko retiazok naraz v rôznych dĺžkach, pokojne aj s masívnymi príveskami. Kombinujte striebornú a zlatú farbu.

Koľko plastických operácií pŕs sa vykonáva v USA?

Podľa štatistík Americkej spoločnosti plastických chirurgov (ASPS) sa v roku 2020 v USA vykonalo celkom 284 882 plastických operácií pŕs. To zahŕňalo augmentáciu pŕs (zväčšenie pŕs), mastopexiu (zdvíhanie pŕs) a redukciu pŕs.

Augmentácia pŕs bola najčastejšou procedúrou a zahŕňala 193 073 operácií. Mastopexia bola druhá najčastejšia s 89 988 operáciami, zatiaľ čo redukcia pŕs bola vykonaná v 1,7 % prípadov (1 821 operácií). Tieto štatistiky sú výsledkom prieskumu ASPS, ktorý zahŕňal 97% plastických chirurgov v USA.