Luxusné značky ako dôvod na zadlženie?

V poslednom čase sa konal zaujímavý prieskum, ktorý pojednával o tom, kvôli čomu sú ľudia ochotní sa zadlžiť. V drvivej väčšine prípadov sa ukázalo, že ľudia sa zadlžujú kvôli elektronike, svoju pozíciu ale mali aj luxusné značky, kvôli ktorým sa zadlžujú skôr ženy. Produkty obľúbených luxusných módnych značiek sú lákadlom pre nejednu ženu a nejedna žena po takejto veci túži. Niektoré ženy namiesto toho, aby si na danú vec našetrili, tak si kvôli nej požičajú. Viete, za čo konkrétne si sú ženy ochotné požičať aj desaťtisíce?

Existuje mnoho luxusných značiek, ktoré sú veľkým lákadlom. Niektoré ženy si kupujú ich falzifikáty, iné usilovne šetria, aby si krásnu kabelku mohli kúpiť, aj keď stoja desaťtisíce. Nájdu sa však aj také, ktoré bez rozmyslu utrácajú peniaze za značkový kúsok, o ktorom sa vie, že ho len tak nejaká žena nemá.

Otázkou teda je, za aký konkrétny značkový kúsok sa dokážu ženy zapredať banke, ktorá im počas niekoľkých mesiacov bude sťažovať život.

Kabelky ako najväčšie lákadlo

Možno to nie je prekvapením, možno je – najväčším lákadlom sú kabelky. Napodiv sú najatraktívnejšie kabelky značky Louis Vuitton, ktoré stoja naozaj aj niekoľko desiatok tisíc korún. Ide však zároveň o najviac falšovanú kabelku na svete, aj to možno ženy nútia k pôžičke – chcú mať ako jediné pravú kabelku luxusnej značky. Problém je ten, že rozdiely medzi falzifikátom a originálom len málokto spozná, preto aj žena s pravou kabelkou Louis Vuitton môže byť obvinená za to, že nevlastní originál.

Podobne je to aj u iných kabeliek. Najväčší záujem je o tie, ktoré sú pravidelne najviac falšované.

Šaty od známych návrhárov sú tiež lákadlom

Ženy sa chcú cítiť ako princezné, a tak chcú mať vo svojom šatníku šaty od návrhára, ktorý oblieka napríklad kráľovskú rodinu. Lenže to sú šaty pomerne drahé, navyše ich nevynosíte na všetky udalosti roka. V takom prípade je lepšie si šaty radšej požičať, na požičanie si obvykle brať pôžičku nemusíte.