Nebezpečné izbovky, ktoré neobstarávajte do domácností s deťmi

Koľko členov ukrýva vaša domácnosť? Sú medzi členmi domácnosti aj deti? Potom by ste mali do svojho príbytku kupovať kvety s rozvahou. Samozrejme už dávno neplatí, že izbové rastliny a deti nepatria pod jednu strechu, predsa len existujú druhy kvetov, ktoré sú úplne nezávadné a úplne bezpečné aj pre tých najmenších z nás. Pravdou ale je, že sa medzi jednotlivými druhmi izbových rastlín nájdu aj nebezpečnejšie druhy, na ktoré by sme si mali dávať pozor a ktoré by sme rozhodne nemali do domácností s deťmi kupovať. Aké druhy to sú?

Vianočná hviezda

Mnohým z nás ešte na stoloch drieme vianočná hviezda, ktorá zdobila našu štedrovečernú tabuľu. Pravdou ale je, že práve vianočná hviezda je veľkým nebezpečenstvom pre najmenších. Deti majú tendenciu olizovať jej kvety, čo následne vedie k závažným problémom so zažívacím traktom. Pokiaľ by došlo hoci k otrhaniu listov deťmi, treba ich kožu poriadne umyť. V prípade zdravotných problémov je nutné zamieriť k lekárovi.

Konvalinka vonná

Aj keď si konvalinky väčšinou nepestujeme doma v kvetináči, mnohí si ich trhajú hneď, čo sa im vyskytnú na záhrade. Konvalinky však nie sú rastliny, ktoré majú v interiéroch svoje miesto. Práve naopak. Najmä v domácnostiach s deťmi nemajú čo robiť. Ide síce o vytrvalú rastlinu, ktorá urobí veľkú radosť, ale zároveň môže spôsobiť najmenším členom domácnosti nepríjemné zdravotné problémy.

Imelo biele

Od vianočných sviatkov máme možno v domácnostiach zavesené imelo. Dajte si však veľký pozor na to, až budete imelo dávať dole, aby sa dieťa náhodou nedostalo k tejto rastline. Opäť sa totiž jedná o nebezpečnú rastlinu, ktorá nemá čo robiť v domoch, kde žijú deti. Aj keď je to symbol Vianoc, radšej s týmto symbolom počkajte, až budú deti veľké. Ide totiž o jedovatú rastlinu, tak pozor na ňu.